Späť na novinky

Milé slová Fruzsiny Szép počas odovzdávania ocenenia nášmu Michalovi
Award for excellence and passion (Cenu za excelentnosť a vášeň) odovzdala Michalovi minuloročná víťazka tohto ocenenia Fruzsina Szép. Priznávame, že riaditeľa festivalu Lollapalooza Berlin a bývalá umelecká riaditeľka Szigetu je veľkou fanúšičkou Pohody a priateľkou nášho tímu. O to milšie bolo, že Michal si túto prestížnu cenu mohol prevziať práve z jej rúk. Pred samotným odovzdaním ceny venovala Michalovi veľmi pekné slová. Prejav nám následne poslala, vďaka čomu si ho teraz môžete prečítať aj vy...

22. január 2019 Milé slová Fruzsiny Szép počas odovzdávania ocenenia nášmu Michalovi

„Osoba, ktorá o chvíľu dostane túto cenu je skutočnou DNA svojho festivalu a zároveň silný, milý a charizmatický líder v rámci európskej festivalovej rodiny, hudobného odvetvia i kultúrnej spoločnosti.

V každej veci, ktorú robí, demonštruje, aké skvelé veci sa dejú, keď sa duša a srdce človeka stretnú s kreativitou, humanitou, odvahou, odhodlanosťou a láskou.

Takéto výnimočné ľudské bytosti v našom odvetví skutočne robia rozdiel a podieľajú sa na vysoko romantických ideáloch, ktoré majú mnohí z nás v tejto miestnosti – robiť svet lepším miestom všetkými silami a možnosťami, ktoré sú nám dané.

Vlastne, ak by som mohla, strašne rada by som ho naklonovala a vzala na mnohé miesta, aby mohol šíriť svoju pozitívnu energiu vo svete, kde tak otvorené a demokratické nastavenie mysle skutočne chýba.

Nikdy nezatvára oči pred problémom v spoločnosti, naopak, umiestni ho uprostred svojho festivalu, aby vzbudil spoločenské povedomie a upozornil na dôležitosť zachovania pokoja a slobody. Je odvážnym bojovníkom a jeho srdce je obklopené slnečnicami.

To je dôvod, prečo sa toto ocenenie dokonale hodí nášmu vysoko rešpektovanému kolegovi, jedinečnej ľudskej bytosti a najmä bratovi a predrahému priateľovi, ktorého si veľmi vážim a mám rada.

Cena za excelentnosť a vášeň patrí Michalovi Kaščákovi :)

FOTO: © Mark Bennett