Späť na novinky

Michael Kiwanuka – britská soulová hviezda na Pohode 2019
Na Pohode 2019 zahrá aj britský soulový spevák Michael Kiwanuka. Víťaz BBC's Sound, dvakrát nominovaný na Mercury Prize nahral v roku 2016 mimoriadne oceňovaný album Love & Hate. S ním to dotiahol na vrchol predajnosti v Británii, pričom od médií ako The Telegraph, Chicago Tribune či magazínu Mojo dostal najlepšie možné hodnotenie. Je to umelec, ktorého prirovnávajú k hviezdam ako Marvin Gaye, Bill Withers či Van Morrison. Michael Kiwanuka prinesie do Trenčína to najlepšie zo súčasného britského soulu.

23. december 2018 Michael Kiwanuka –  britská soulová hviezda na Pohode 2019

Do širšieho povedomia ľudí sa dostal v roku 2011, keď predskakoval Adel na jej tour. V roku 2012 vydal debut Home Again, ktorý sa dostal na 4. miesto britskej hitparády. V tom istom roku sa stal víťazom ankety BBC's Sound of 2012. O rok neskôr spolupracoval s Jackom Whiteom na piesňach „You’ve Got Nothing To Lose“ a „Waitin’ Round To Die“. Na druhom albume Love & Hate s ním spolupracoval producent Danger Mouse (Gorillaz, The Black Keys, Adele, U2). Album sa dostal na čelo britskej hitparády, a to zhodou okolností v deň 60. narodenín oficiálneho rebríčka predajnosti albumov. Podobne ako jeho predchodca bol aj Love & Hate nominovaný na Mercury Prize. Mimoriadne ospevovaný album dostal 10 bodov z desiatich od The Telegraph, Chicago Tribune či magazínu Mojo. Podľa posledného menovaného je album plný silných melódií, textov, ktoré vás zasiahnu, ostrých rífov, nesmierne dobrých aranžmánov a sympatickej produkcie.

The Guardian a GQ ho zaradili do koncoročných výberov najlepších albumov roka (mimochodom, v oboch prípadoch bol v zozname blízko druhého albumu ďalších účinkujúcich Pohody The 1975). Niet divu, že po silných Michaelových piesňach často siahajú filmoví a seriáloví tvorcovia. Jeho hit „Cold Little Heart“ je úvodnou témou seriálu HBO Big Little Lies. V známych seriáloch sa objavili aj ďalšie jeho piesne ako „Love & Hate“, „Home Again“ či „Rule the World“. Začiatkom roka 2019 vyráža na austrálske turné spolu s Mumford & Sons. Mojo na záver recenzie druhého albumu dodalo: „Nepochybne nám dal niečo úžasné. A funguje to aj na pódiu.“ Po dôkaz si môžete prísť už o pol roka aj na trenčianske letisko.