Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Maya Belsitzman & Matan Ephrat

Maya Belsitzman & Matan Ephrat

Virtuózna hra na violončelo, podmanivý spev a jazzové bicie. Tieto základné elementy spája vo svojich vystúpeniach violončelistka Maya Belsitzman a bubeník Matan Ephrat. Okrem vlastných kompozícií zahrajú na Pohode aj originálne interpretácie známych rock'n'rollových skladieb a jazzových štandardov.

19. január 2017

Maya hrala na violončele od siedmich rokov. Po konzervatóriu študovala na Telma Yellin High School of Arts a Tel Aviv School of Arts, odkiaľ sa dostala na študijné pobyty v USA. Následne pôsobila ako štúdiová violončelistka, sólo muzikantka či ako členka sláčikového kvarteta. Aj ako speváčka sa dostala do povedomia v roku 2010, keď zahrala a zaspievala na pozvanie Tel Aviv Music Festival.  

V roku 2012 spojila svoj talent a schopnosti s jedným z najvyhľadávanejších miestnych jazzových bubeníkov Matanom Ephratom. Spoločne zdieľajú vášeň pre hudbu a experimentovanie s novými žánrami. Klasické postupy spájajú s modernými rytmami a vytvárajú nezameniteľnú hudobnú produkciu. Prvý album vydali v januári 2015, pričom o rok neskôr vyšiel aj vo Francúzsku. Odvtedy boli na koncertnom turné, hrávali na mnohých (predovšetkým jazzových) festivaloch ako Red Sea Winter Jazz Festival’, ‘Jerusalem Festival’, Pasinger Fabrik Festival v Mníchove, Paris Jazz Festival, Buenos Aires International Jazz Festival. Svoju mimoriadne príjemnú hudbu predvedú v mimoriadne peknom prostredí aj začiatkom júla – na Pohode 2017.