Späť na novinky

Matwe Drappenmadchenfeller - neo-swingové šialenstvo
Prvých návštevníkov Bažant Pohody privíta Matwe Drappenmadchenfeller, selektor, ktorého pestré sety obsahujú okrem swingu najmä nu-jazz, indie a alternatívnu elektronickú hudbu. Festival otvorí svojím neo-swingovým šialenstvom.

14. jún 2015 Matwe Drappenmadchenfeller - neo-swingové šialenstvo

Matwe je odmalička exponovaný rôznym sféram hudobných žánrov. Jeho otec organizoval swingové bály v Trenčianskych Tepliciach, čo malo zásadný vplyv na Drappenmadchenfellerovské alterego. On sám hudobne začínal ako violista v Komornom orchestri mesta Trenčín, ktorý sa špecializuje na barokovú hudbu.

Neo-Swing (pozor, nie Elektro Swing) je žáner spájajúci inštrumentálnu dravosť, dynamické bicie a údernú dychovú sekciu. Matwe k tomu pridáva eleganciu a svoju nákazlivú radosť z hudby premieňa na excentrické pódiové tanečné kreácie. Skladby pozná naspamäť a setlisty si nikdy nepripravuje - improvizuje podľa nálady.
Matwe je milovník klubov a festivalov nie len ako návštevník, ale aj ako organizátor. Domovským festivalom je práve Bažant Pohoda, na ktorom sa podieľa ako člen organizačného tímu.