Späť na novinky

Ľudové Mladistvá
Projekt Ľudové Mladistvá spája prvky folklóru, jazzu, vážnej a energickej modernej hudby. Mladí špičkoví muzikanti majú za necelý rok existencie na konte ocenenia ako Objav roka Radio_Head Awards, 3 ceny v rámci Nové tváre slovenského jazzu a v apríli získali medzinárodnú cenu JazzFruit v Prahe. Ich energické netradičné spracovanie ľudových piesní zaznie aj na Pohode 2017.

25. máj 2017 Ľudové Mladistvá

Za projektom Ľudové Mladistvá stojí 23-ročný skladateľ a klavirista Martin Majlo Štefánik. Fúzia zdanlivo nesúrodých prvkov v jeho aranžmánoch okamžite vzbudila záujem širokej verejnosti. Za úspechom projektu sú skvelí mladí hudobníci.
Martin Majlo Štefánik študoval na bratislavskom konzervatóriu kompozíciu a klavír. Okrem iného spolupracuje s hudobníkmi ako Emma Drobná, Celeste Buckingham, Majk Spirit či H16.
Jakub Kačic absolvoval v USA kurz na Berklee a aktuálne pokračuje v štúdiu na JAMU v odbore jazzová interpretácia.
Jozef Madola pôsobil ako basgitarista v zoskupení A.M.O. Neskôr rozbiehal projekt Solid Move, okrem iného pôsobí v kapele General Foxx, kde doprevádza raperov z H16, Boy Wonder, Separ & DMS a v mnohých ďalších.
Huslista Ján Kružliak ml. študoval klasickú hudbu na Royal Academy of Music v Dánsku. Aktívne sa venuje rôznym hudobným štýlom – počnúc klasickou hudbou až po elektronickú hudbu. Spolupracoval s viacerými DJ-mi (Jimmy Pé, Dj Mathew, Velvet Sky).
Peter Leto patrí k mladej talentovanej generácii hráčov na cimbal.
Zoskupenie dopĺňajú – 4 speváčky - Monika Horičková, Terézia Jarošová, Nina Kollárová a Mária Nagyová, ktoré sa ľudovej piesni venujú od detstva.