Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Lola Marsh sa vracajú domov

Lola Marsh sa vracajú domov

Ich pieseň You're Mine sa dostala medzi tri najvirálnejšie skladby na Spotify, kde má momentálne tri a pol milióna vypočutí. Ďalšia skladba „Sirens“ sa ocitla na piatom mieste TOP 10 US viral tracks. Úspech týchto piesní určite neprekvapí nikoho, kto zažil ich koncerty na Pohode, kde sa Lola Marsh z neznámej kapely stali jedným z najžiadanejších mien.

08. apríl 2016

                Prvýkrát prišli na Pohodu ako neznáma izraelská kapela, no okamžite si u nás získali mnohých fanúšikov. Nasledovalo malé jesenné turné v slovenských kluboch a druhé vystúpenie na Pohode, tentokrát pred vyše 20 tisícovým publikom. Medzičasom podpísali zmluvu s vplyvným indie vydavateľstvom Anova Music. V januári zverejnili krásny klip, ktorý natočili v izraelskej púšti ku skladbe „You're Mine“ a vydali rovnomenné EP. Následne absolvovali úspešné turné vo Francúzsku a Nemecku a v júli sa vrátia na Pohodu – ako jediná zahraničná kapela tretíkrát v rade. Ich skladba „Stranger to my past“ sa dokonca stala podkladom pre naše najnovšie aftermovie.
                Posledné dva roky sú viac na koncertoch po celom svete než doma. Pri otázke, ktorú krajinu si v rámci všetkých turné zamilovali najviac Gil a Yael v rozhovore pre oHudbe.sk jednohlasne odpovedali: „Slovensko a obzvlášť tunajších ľudí.“ Je viac než isté, že táto sympatia je vzájomná. Aj preto nebude kapela Lola Marsh chýbať na 20. ročníku Pohody.