Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Kultová Morcheeba Na Pohode 2024

Kultová Morcheeba Na Pohode 2024

Kultová britská skupina Morcheeba formovala zvuk nielen ostrovnej trip hopovej a downtempo hudobnej scény. Ich album Big Calm z roku 1998 sa radí medzi albumy, ktoré si musíte vypočuť a zároveň patrí medzi legendárne nahrávky, ktoré aj v dnešnej dobe znejú futuristicky.

10. november 2023

Zamatový hlas speváčky Skye Edwards patrí k vokálom, ktoré su nezameniteľné a spoznáte ho okamžite. Morcheeba vznikli v roku 1995 a vo svojej tvorbe miešajú okrem trip hopu a downtempa aj pop alebo folk.

Ich najväčšie hity Rome Wasn't Built in a Day, The Sea, Part of the Process, Trigger Hippie, ale aj veľa ďalších sú dnes už overenou klasikou po celom svete.
Na Pohode ste mohli vidieť Skye s jej sólovou tvorbou a sme nesmierne radi, že tentokrát sa na Pohode 2024 predstaví s tvorbou vynikajúcej Morcheeby. Koncerty tejto formácie patria medzi nezabudnuteľné zážitky.

"Morcheeba patrí k mojim najobľúbenejším skupinám, ich hudba je nádherným hudobným pohladením. Videl som ich viackrát, naposledy v septembri tohto roku v anglickom Margate a bol to jeden z najsilnejších koncertov, aké som kedy videl, sú vo výnimočnej forme. Na koncerte bolo krásne všetko. Úžasná hudba, skvelá komunikácia s publikom, perfektne vystavaný set, zamatový hlas Skye a skupina hrajúca so zjavnou radosťou. Celý svet fungoval v absolútnej harmónii. Veľmi sa teším, že rovnakú krásu zažijeme v lete na trenčianskom letisku," dodáva ku kapele šéf Pohody Michal Kaščák.


LÍSTKY NA POHODU 2024