Späť na novinky

Koncerty pre Jána a Martinu v Žiline a v Prešove
Týždeň po bratislavskom koncerte si v nedeľu podvečer (11. 3. 2018) uctíme pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky archeologičky Martiny Kušnírovej aj v Žiline a v Prešove. Práve z okolia týchto miest totiž pochádzali Ján a Martina (Ján zo Štiavnika neďaleko Žiliny a Martina z Gregoroviec blízko metropoly Šariša). Koncert na Mariánskom námestí v Žiline sa začne o 18.00 a koncert na prešovskej Hlavnej ulici o hodinu skôr. 

07. marec 2018 Koncerty pre Jána a Martinu v Žiline a v Prešove

„Hlavným posolstvom koncertov je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka a spolupatričnosť s ľuďmi, ktorým záleží na našej krajine. Vražda Martiny a Jána je tragédiou, ktorá nás hlboko zasiahla. Umenie potrebuje pre svoju existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncertami im chceme vzdať úctu,“ povedal o koncertoch ich spoluorganizátor Michal Kaščák 

Na žilinskom Koncerte pre Jána a Martinu vystúpia: Mňága a Žďorp, Korben Dallas, Para, Katarzia, Folklórny súbor Rozsutec, BASIE (Barbora Švidraňová), Dáša Fon Fľaša, ZDŽAF a ďalší... Moderátorom koncertu bude Anton Šulík z Mestského divadla Žilina.

FB event tu: www.facebook.com/events/167764227211813

Na prešovskej verzii akcie zahrajú: spevácky zbor Gregos z Gregoroviec, Michael Kocáb a Karpatské Chrbáty, Chiki liki tu-a , Bez Ladu a Skladu, Katka Koščová, Komajota, FÚZY MÚZY a David Kollar, Akustika, Klena & Klenoty, huslisti Ján Bogdan, Martin Jeriga a klavirista Erik Jámbor.

FB event tu: www.facebook.com/events/202184297201663

Okrem Pohody sú spoluorganizátormi akcie Mestské divadlo Žilina a kultúrne centrá Stanica Žilina-Záriečie a Nová synagóga Žilina a v Prešove klub Stromoradie a kapela Chiki liki tu-a. Ďakujeme tiež obom mestám za súhlas s konaním akcie.

#AllForJan a #AllForMartina #KoncertPreJanaAMartinu