Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Koncert Luhanskej filharmónie aj s kolekciou vizuálnych diel

Koncert Luhanskej filharmónie aj s kolekciou vizuálnych diel

Krátko po dvanástej otvorí hlavné pódium Luhanská filharmónia (Academic Symphony Orchestra of the Lugansk Regional Philharmonic), ktorej členovia ušli z Luhanska pred ruskou vojenskou agresiou a momentálne pôsobia v Ľvove.  

09. júl 2022

Súčasťou koncertu bude aj kolekcia vizuálnych diel vyše päťdesiatich umelkýň a umelcov, ktorá vznikla ako reakcia na útok ruských vojsk na Ukrajinu a jej obyvateľov. Každý z autorov komunikuje osobitou poetikou a jazykom. Otvárajú sa rozličné témy, ktoré sú platné nielen v týchto časoch. Odkaz a kontext, v ktorom sa diela ocitajú je jasný: odmietnutie násilia a vyjadrenie solidarity s Ukrajinou a jej obyvateľmi.

Zastúpení autori:

Dalibor Bača, Lenka Bollová, Zoltán Baráth, Rado Čerevka, Mária Čorejová, Dano Dida, Andrej Dúbravský,Viktor Frešo, Han, Oto Hudec, Peter Kalmus, Alica Kucharovič, Kundy Crew, Veronika Kocourková, Eva Krutáková, Daniela Krajčová, Peter Králik, Monika a Bohuš Kubinskí, Martin Kudla, Richard Kitta, Andrej Kolenčík, Dávid Koronczi a Martina Szabóová, Paula Malinowska, Stano Masár, Matúš Maťátko, Boris Meluš, Ilona Németh, Nástupište 1 _ 12 kolektív, Ové pictures, Tomáš Rafa,  Emília Rigová, Katarína Rybnická, Tomáš Rybár, Daniel Rychlo, Dorota Sadovská, Ján Skaličan, Lucia Tallová, Terézia Tomková, Ján Skaličan, Ján Šicko Olja Triaška Štefanovič, Boris Vitázek, Jaro Varga, Ján Viazanička, Aleš Vojtášek, Alex Zelina a Radovan Dranga, Lucia Žatkuliaková, Vlasta Žáková.

Viac o Luhanskej filharmónii nájdete tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/luhanska-filharmonia-na-pohode-2022