Kaytranada

Kaytranada

Keď vznikol festival Pohoda, nemal tento chlapík ani 5 rokov. Dnes má len na Soundcloude vyše 300 tisíc followerov, jeho remixy a sety videli milióny ľudí na YouTube a spolupracuje s producentmi ako Rick Rubin...

20. február 2015

Kaytranada sa narodil v hlavnom meste Haiti Port-au-Prince. Krátko na to sa s rodinou presťahovali do kanadského Montrealu, kde sa stal "princom" miestnej klubovej scény. Aj kluby druhého najväčšieho frankofónneho mesta na svete mu boli čoskoro malé. Remixy skladieb od Janet Jackson, Flume, Disclosure, Beyonce, TLC atď., z neho spravili prominentného hosťa najvychytenejších tanečných domov v Severnej Amerike, Austrálii a Európe. Súčasnú generáciu neoslovuje len hudbou, ale aj príspevkami na sociálnych sieťach. Pravidelne retweetuje haterské tweety, uťahuje si sám zo seba, alebo sa vzápätí neskromne pochváli. Na Facebook zase vešia selfie-videá zo svojich párty.

Kaytranada spája haitský temperament, rytmické prvky Karibiku a puntičkársku štúdiovú prácu so zvukom severských národov. Výsledok je jasný: kým v Kanade sa v priemere "tlačí" 3,41 človeka na kilometri štvorcovom, na párty, kde mixuje Kaytranada, rovnaký počet ľudí tancuje na štvorcovom metri. Ak vám už teraz zdravá dávka funky-basových liniek trhá nohou a plecami, no obávate sa plnky, nemusíte. Kaytranadu sme totiž pozvali na miesto, kde sa všetci pomestia úplne v Pohode ;)