Späť na novinky

Katarzia
Na 21. Pohode vystúpi aj Katarína Kubošiová - Katarzia. Po tom, keď na konci roka 2013 vydala debut Generácia Y stala sa výraznou postavou folku. Na jeseň jej ale vyšiel druhý album s názvom Agnostika, v ktorom pesničkárstvo posunula do úplne nových dimenzií. Na albume spolupracovala aj s Martinom Valihorom, s ktorým odohrala fantastický koncert aj na minuloročnej Pohode. Sme radi, že ju aj s novými skladbami privítame na našom festivale.

16. máj 2017 Katarzia

Katarzia urobila na slovenskej scéne nevšedný krok - po prvom výbornom albume sme ju videli naveky s gitarou, ktorá sa bude rokmi zväčšovať, až bude väčšia ako pódium v DK Dúbravka. Tento obraz rozbila hneď druhým albumom, kde sa obrátila na čarodejníkov Martu Minárika a Martina Valihoru, pridala elektroniku a z čistajasna prišla s prekvapujúcou nahrávkou, ktorá sa stala udalosťou. Skvelé pesničky vo výborných aranžmánoch a k tomu perfektné texty. Špecifický výraz ostal a je to tak dobre. Český iReport dal jej najnovšiemu albumu štyri a pol 5 bodu z piatich a poznamenal, že „Agnostika je nezaměnitelná a osobitá deska“. Ešte pochvalnejšie sa vyjadril Miloš Krekovič z Denníka N: „Výnimočný talent nahral výnimočnú nahrávku. Otázka teraz len bude, či domáci album roka urobili Longital alebo Katarzia.“

Katarzia je známa špecifickým frázovaním. Ukázalo sa to ako veľké plus – počas listenning session so zahraničnými profesionálmi bol jej prejav veľmi dobre hodnotený a aj so slovenčinou jej viacerí dávali nádej na presadenie sa v zahraničí. Budúci týždeň zverejní videoklip k pesničke Milovať s Hudbou. Spolu s ďalšími skvelými vecami ju zahrá už o 50 dní na Pohode 2017.