Späť na novinky

Ideme na Eurosonic
Takmer v kompletnej zostave sme dnes ráno vyrazili na najväčší európsky showcaseový festival a konferenciu Eurosonic. Ten je prezentáciou nových hudobných talentov starého kontinentu, stretnutím hudobných profesionálov, a tiež prezentáciou aktuálnych trendov a zdieľaním inšpiratívnych myšlienok zo sveta hudby. Tím Pohody sa okrem toho už zajtra večer zúčastní aj odovzdávania ocenení European Festival Awards 2016 (EFA) pre najlepšie festivaly uplynulého roka. Mimoriadne úspešný 20. ročník Pohody ocenili okrem odbornej poroty aj mnohí hlasujúci, vďaka čomu sme sa dočkali rekordného počtu umiestnení v shortlistoch EFA.

10. január 2017 Ideme na Eurosonic

Hudobní profesionáli ocenili Pohodu tromi nomináciami – v kategórii Best festival line up, Best promoter a Michal Kaščák sa dostal do shortlistu v kategórii Award for excellence and passion spolu s osobnosťami ako Damon Albarn (Gorilaz, Blur), Ruud Berends (šéf Eurosonicu) či Fruzsina Szép, (šéfka Lollapaloozy Berlín). Vďaka hlasom fanúšikov sme medzi desiatimi najlepšími stredne veľkými festivalmi v Európe za rok 2016. „Toto je dobrá príležitosť povedať aj oficiálne, že naši fanúšikovia sú už 20 rokov jednoznační víťazi kategórie Best festival audience a to nielen podľa nás, počúvame to aj od mnohých umelcov, agentov, či promotérov z celého sveta. Ďakujeme, že nám opäť zabezpečili jednu z nominácií. Spolu s ich podporou si veľmi vážime aj hlasy hudobných profesionálov, takéto vyjadrenie rešpektu je pre nás mimoriadne cenné. Je to excelentný pocit, ktorý stupňuje našu vášeň v prípravách budúceho ročníka,“ zhodnotil tento úspech Michal Kaščák. Mená víťazov European Festival Awards sa dozvieme počas v stredu 11. januára na galavečere v holandskom Groningene.

Na Eurosonicu aj The Ills v rámci programu ETEP
Okrem Pohody bude robiť na Eurosonicu dobré meno Slovensku kapela The Ills. Na najväčší showcaseový festival bola nominovaná Pohodou v rámci programu ETEP (European Talent Exchange Programme). Cieľom ETEP-u je podporiť výmenu dobrej hudby z jednotlivých krajín naprieč Európou. Pre umelcov ide o dobrý odrazový mostík a ľuďom ponúka rozšírenie hudobných obzorov. Festivaly majú zas možnosť objaviť kvalitných nádejných umelcov do svojho programu. The Ills sa v novembri ukázali v dobrom svetle na Iceland Airways. Začiatkom januára sa predvedú na Eurosonicu, ktorého sa zúčastňuje vyše 4000 hudobných profesionálov z celého sveta. 

Ďakujeme za vašu priazeň a hlasy, držte nám palce. 
Tím festivalu Pohoda