Späť na novinky

Gallowstreet
Ak si vás na Pohode pred dvomi rokmi získalo newyorské dychové trio Too Many Zooz, tak Gallowstreet sú ich štvornásobnou európskou alternatívou. Tucet muzikantov holandskej kapely úspešne redefinuje pojem dychovka. Ponúka nevšedný mix hip-hopu, trapu, funku, afrobeatu a tanečnej hudby, ktorý rovnako potešil fanúšikov na North Sea Jazz Festivale, ako aj na festivale Lowlands. Na rade sú návštevníci Pohody.  

09. marec 2017 Gallowstreet

Gallowstreet sa dali dokopy v Amsterdame v roku 2012. Od svojho vzniku si získali renomé špičkovej koncertnej kapely, ktorá okamžite premení akýkoľvek klub či festival na veľkú párty. Získali si srdcia návštevníkov festivalov zameraných na elektronickú hudbu (PITCH), jazz (North Sea Jazz) či hip-hop, rock a pop music (Lowlands, Dour). Okrem toho sa trikrát predstavili aj na Eurosonicu, kde ich energická show oslovila aj Michala Kaščáka: „Gallowstreet som videl náhodou, keď som išiel okolo open air stage-u. Myslel som si, že „dychovka“ ma už neprekvapí, toto je ale dokonalý plechový ligotavý stroj, ktorý berie to najlepšie z tanečnej scény a alternatívy a zmieša to do prekvapivého, mimoriadneho dobre šliapajúceho celku – ľudia v uzimenom upršanom Groningene sa hýbali ako v nejakom New Yorkskom klube, ktorý poznajú len hľadači dobrej hudby. Odporúčame aj známemu dychovkovému skeptikovi Bebemu.“

Minulý rok priniesol ďalší míľnik v ich kariére, keď cez V2 Records vydali debut Battleplan. Desať pánov ponúka na svojich dychových nástrojoch poriadne výbušné rífy, ktoré podporuje špičkový bubeník a perkusionista. To čo dosiahnu najlepší producenti elektronickej hudby vďaka efektom z krabičiek, produkujú s ešte väčšou razanciou Gallowstreet cez nablýskané kusy mosadze a nadupanú rytmickú sekciu. Dychovku, na ktorú je umenie netancovať, ponúknu Gallowstreet aj na Pohode 2017.