Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Folk-ethno-world-music kapela Buchajtramka na Pohode 2024

Folk-ethno-world-music kapela Buchajtramka na Pohode 2024

Buchajtramka pozvoľna funguje už 12 rokov. Sami sa ešte nerozhodli, aký typ hudby vlastne hrajú, ale najbližšie majú k nálepke folk-ethno-world-music kapela. Je ich kolísavý počet okolo 12-13 členov prevažne z Horehronia. Osem mužov hrajúcich na všakovakých nástrojoch (husle, gitara, kontrabas, akordeón, klarinet, barytón a za perkusie djembe a cajon) a 5-6 žien, súladiacich svoje hlasivky do výbušného či clivého chóru, podľa toho, ako to aranžmá vyžadujú.

11. jún 2024

Všetky ženy sú oblečené do starodávnych slovenských krojov, čím jednak vzdávajú hold tradíciám a aj preto, lebo sú krásne. Folklórne piesne a motívy v kombinácií s prvkami ľudovej tvorby a prvkami world music, reggae, drum&bass je ich kokteil, ktorý vám namiešajú na Pohode.
Buchajtramka sú: Terka Falťanová (spev,drumbľa), Barborka Tajbošová (spev), Sabínka Tesáková (spev) ,Danielka Haászová (spev), Radka Polkorábová (spev), Katarína Krnáčová (spev), Paľo Mackov (kontrabas, fujara, basgitara), Jerguš Tesák (spev, bľabot, husle), Martin Dráb (kontrabas, gitara, perkusie), Ďuri Kriváň (djembe ,cajon, hang drum), Maťko Haász (saxofón, klarinet), Paľko Adamek (akordeón), Sandra Urbančíková, (perkusie) a Aurel Adamek (barytón).

LÍSTKY NA POHODU 2024