Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
​​​​​Exkluzívna nahrávka diela Symphony of Free Ukraine môže byť vaša – v predaji je jediný exemplár

​​​​​Exkluzívna nahrávka diela Symphony of Free Ukraine môže byť vaša – v predaji je jediný exemplár

Za dvadsaťštyri hodín sa vďaka našim priateľom podarilo zrealizovať zázrak. Len v piatok popoludní malo na Pohode svetovú premiéru orchestrálne dielo Symphony of Free Ukraine v podaní Orchestra SND a dnes už máme v rukách päť nahrávok vo forme vinylových platní. Ide o exkluzívnu sériu, viac nosičov sa vyrábať už nebude, no jeden z nich môže byť váš.

08. júl 2023

Jeden výtlačok dvojvinylu je v predaji priamo na festivale v stánku iniciatívy Music Saves UA. Keďže práve máme päťsto dní od začiatku vojny na Ukrajine, cena za tento exkluzívny vinyl bola symbolicky stanovená na 500 € a celý výťažok z predaja poputuje Music Saves UA. Získa ju teda ten návštevník Pohody 2023, ktorý ako prvý zaplatí túto symbolickú cenu.

Zvyšné tri výtlačky idú trom ukrajinským autorom symfonického diela: Alise Formaziuk, Emilovi Borysenkovi a Yevhenovi Petrovovi. Posledný kus ostáva ako pamiatka festivalu Pohoda, ktorý si toto dielo objednala.

Za túto expresnú výrobu nahrávky patrí veľká vďaka Igorovi Demčákovi za nahratie koncertu, Tomášovi Drobenovi za výrobu obalu, Stanislavovi Tadrovi za mastering a vyrezanie vinylovej platne a hlavne Ondrejovi Slivkovi z lisovne platní  Vinyl-Lab Trenčín, ktorý dal dokopy tím ľudí, aby sa tento doslova zázrak mohol zrealizovať v extrémne krátkom čase.

Sláva Ukrajine!