Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Egopusher

Egopusher

Švajčiarske duo Egopusher je podľa našej Moniky tým najlepším, čo videla na parížskom showcase MaMA. Ich intelektuálne kompozície majú energie na rozdávanie, sú virtuózne, no zároveň hravé a radostné. Huslista Tobias Preisig a bubeník Alessandro Giannelli s pomocou syntetizátorov, looper-ov a ďalších efektových krabičiek rozbíjajú akustické motívy a nanovo ich skladajú do energických a neopočúvaných kompozícií. Kvíliace husle, striedané so silnými melodickými partmi, podporené vysokorýchlostnými rytmickými vzormi, prinesie na Pohodu 2017 Egopusher.  

20. január 2017

Egopusher premieňajú hudobné prvky z mnohých žánrov na expresívnu a emocionálnu show. Preisig a Gianelli postavili svoju tvorbu na hudobných protikladoch. Ich fúzia strieda nesrdené a príjemne podmanivé časti, poetické husle a silný zemitý charakter bicích. Tvorba kapely Egopusher búra klišé spojené s ich primárnymi nástrojmi. Dvaja Zurišania prichádzajú z úplne iných hudobných svetov, ale odkedy sa ich cesty stretli, vyšľachtila sa v ich skladbách nová krajina, príjemná a radikálna zároveň. Krajina ktorej dominuje záhadnosť, mystérium, neznámo.

Samotný názov kapely EGOPUSGHER vyjadruje ich filozofiu: nájdi v sebe to najlepšie, extrahuj to a transformuj to. Nech to žiari a exploduje. Po stovkách koncertov vydali 27. Novembra ich prvé EP. Šesť trackov vyžaruje divokú silu, posúva hranice. Giannelli a Preisig nemajú čo stratiť, nakoľko sa neobávajú vlastných chýb. Táto sloboda im umožňuje nevšedné zvukové experimenty. Poslucháč sa v ich hudbe ocitá uprostred šialenstva, zraniteľnosti ako aj jemnosti. Svoju biografiu zakončili citátom: „Ten, kto sa nebojí ničoho môže chytiť diabla priamo za rohy.“ Krotenie ich divokých hudobných nápadov, ktorého výsledkom je výborná a neskutočne silná muzika si budete môcť vypočuť aj na Pohode 2017.