Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Eagulls - post-punk z Leedsu

Eagulls - post-punk z Leedsu

Eagulls vydali svoj debut len v roku 2014 a už si zahrali v show Later... With Jools Holland a The Late Show With David Letterman či na festivaloch ako Coachella, Latitude a Field Day. 

04. apríl 2016

Kapelu Eagulls založili v roku 2010 kamaráti z Leedsu. ich hudba je na pomedzí žánrov post-punk, shoagaze, hardcore a indie rock. Z prirovnaní sa najčastejšie vynárajú The Cure a Clash. V 2013-tom zaujali aj nehudobne – kontroverzným blogom o hudobnom priemysle
V roku 2014 vydali rovnomenný debut, ktorému dal Pitchfork 7,4 bodu z desiatich. Autor recenzie Brandon Stosuy chváli chytľavosť ich skladieb na albume, obzvlášť nahrávku Possessed, ktorá by sa podľa neho vynímala na akejkoľvek post-punkovej výberovke. V tom istom roku boli predskokanom na britskom turné Franz Ferdinand. 

Podľa NME sú Eagulls živelní a ponúkajú hymny pre prekliatu mladú generáciu. The Guardian o nich napísal, že sú zároveň brilantní aj smiešni... čokoľvek len nie nudní. Aktuálne zverejnili dve skladby z pripravovaného albumu: „Lemontrees“ a singel „My Life In Rewind“. Samotný druhý štúdiový album s názvom Ullages vydajú 13. mája. Spolu s ďalšími skladbami ho predvedú aj na Pohode 2016.