David Koller s kapelou na Koncerte pre všímavých v Novej Cvernovke

David Koller s kapelou na Koncerte pre všímavých v Novej Cvernovke

David Koller je zásadná postava československej hudobnej scény. Začínal v alternatívnej Jasnej páke, zahral si v kapelách Žentour, Pražský výběr, či Blue Effect a v roku 1987 spoluzakladal jednu z najúspešnejších československých kapiel Lucie. V marci 2015 vydal album ČeskosLOVEnsko a v apríli 2016 si aj vďaka nemu odniesol z cien českej hudobnej akadémie Anděl tri sošky: pre najlepšieho speváka, najlepší album a pre skupinu štvrťstoročia (Lucie). Vo viacerých skladbách tohto albumu kritizuje tendencie mocných obracať sa ku komunistickej minulosti. David Koller stál tiež za kampaňami S komunisty se nemluví, Nikagda nězabuděm a vyhlásil tiež bojkot klubom a sálam, ktoré organizujú koncerty extrémistickej kapely Ortel. „Jestliže chtějí vydělávat na nenávisti, strachu a xenofobii, nebudou vydělávat na Davidu Kollerovi,“ povedal o tejto aktivite svojho času jeho manažér. 

08. november 2021

V poslednej dobe zverejnil viaceré piesne so silným odkazom ako „Vězenkyně“, „Pouta“, „Planeta bez paměti“ či „My se vám ozveme“. Klip k poslednej spomenutej piesni zachytáva sledovanie nepohodlných ľudí z predrevolučných rokov, v ktorom sú použité zábery zo zbierky Paměť národa. Kollerovu aktuálnu tvorbu zjednocuje QR kód v podobe jeho tváre od výtvarníka Davida Černého. Po jeho načítaní sa dostanete na stránku s novými skladbami a klipmi. Spoločným menovateľom je tiež autor textov, ktorým je spisovateľ Jáchym Topol. V Na Koncerte pre všímavých zahrá set zložený z jeho autorských piesní a tiež najväčších hitov skupiny Lucie. Bude to zároveň ochutnávka toho, čo čaká divákov na pripravovanom letnom turné po Slovensku v roku 2022.


Viac informácií nájdete tu: https://bit.ly/Koncert-pre-vsimavych-2021

Pripomíname, že prvých 100 lístkov je v predaji za 25 € (následne bude cena v predpredaji 30 €) a kúpiť si ich môžete na tomto linku: https://goout.net/sk/koncert-pre-vsimavych-david-koller+dalsi/szphhgs/

FB event: www.facebook.com/events/179768551008021
Tešíme sa na vás, 17. novembra Novej Cvernovke.