Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Cesty za objavovaním novej hudby v roku 2022 končíme symbolicky na Ukrajine

Cesty za objavovaním novej hudby v roku 2022 končíme symbolicky na Ukrajine

Túto jeseň sme absolovovali viacero ciest po Európe, tá najdôležitejšia - po ukrajinskych mestách - práve prebieha. Niekoľko objavených umelcov a umelkýň je už v programe na rok 2023.

12. december 2022

Paula z tímu Pohody vyrazila na Iceland Airways a skvelý festival Le Gues Who?. Ondrej navštívil Amterdam Dance Event, Barbora Womex v Lisabone - spolu s Michalom, s ktorým bola aj na International Festival Forum v Londýne. Jožko, Gabko, Ondrík a Greško zanechali silný dojem na PIN konferencii v macedónskom Skopje, kde mimo iného odovzdali jej šéfovi Loginovi prestížnu cenu Zlatý Bambus.

Login je momentálne spolu s Michalom na cestách po Ukrajine. Dôsledne pripravenú návštevu zorganizovali ľudia z nášho spriateleného festivalu Atlas Weekend spolu s Ukrainian Association of Music Events a organizáciou Night Ambassadors. Už navštívili Kyjev a jeho okolie (Hostomeľ, Borodanka, Irpiñ), Cherson, Mykolaiv, Odessu a teraz ich čaká niekoľko dni v Ľvove. Okrem hľadania novej hudby má táto cesta aj mnohé ďalšie významy, súčasťou je aj séria debát o hudbe a jej úlohe v ťažkých časoch. Výsledky tejto cesty bude určite silno cítiť aj v podobe Pohody. "Nič silnejšie som nezažil na žiadnej ceste spojenej s hudbou. Atmosféra na Ukrajine je plná odhodlania a nádeje, ľudia sú užasní, som vďačný, že tu môžem byť," odkazuje z cesty Michal.

Sláva Ukraini!

Michal na cestách po Ukrajine. Návštevu zorganizovali ľudia z nášho spriateleného festivalu Atlas Weekend spolu s Ukrainian Association of Music Events a organizáciou Night Ambassadors.

 

Borodanku navštívil aj Banksy

 

Borodanku navštívil aj Banksy

 

Najväčšie lietadlo na svete Mria (Sen) zničené Rusmi
 

Na maľbe dievčatka je Mria (Sen), najvacsie lietadlo znicene Rusmi

 

Na zozname vlakov sú okupované mestá, kam vypravia vlaky hneď po oslobodení. Cherson je už biely, na vozni je nápis Vlak víťazstva