Späť na novinky

Britský objav Alxndr London s kapelou na Pohode 2019
Na Pohode 2019 vystúpi aj záhadný objav britskej scény Alxndr London. Vo svojej tvorbe mieša spirituálny soul, futuristickú elektroniku, avantgardné r’n‘b, garage, jazz a funky. Na scéne je len od roku 2015, pričom takmer okamžite sa dostal na prestížny zoznam moderátorky Annie Mac z rádia BBC Radio 1 – nové mená, ktoré treba sledovať. Jeho EP A Long Time Ago, Today a 2023 zaujali médiá ako The Clash, The Fader či Observer. Podľa Gigwise úspešne mieri k hviezdam, v recenzii na EP 2023 mu dali hodnotenie 9 z 10 a jeho vokálny prejav prirovnali ku Princovi. V decembri odohral dva sólo koncerty v Lučenci a Banskej Bystrici a v už lete sa k nám vráti (tentokrát už aj s kapelou) na trenčianske letisko.

03. apríl 2019 Britský objav Alxndr London s kapelou na Pohode 2019

V jeho piesňach dominujú otázky na pomedzí reality a fantázie, rozpráva o spoločnosti, sexe, dedičstve africkej diaspóry, smrti, náboženstve a futurizme. „Je to skutočná krása, dokonale zapletená dokopy, ďalší výbuch farby od stále rozkvitajúceho Londýnčana,“ píše o jeho EP 2023 The Clash. Aktuálne pracuje na mixtape Ode To Omi, na ktorom bude šesť nových skladieb. Alxndr pokračuje v posúvaní hraníc, zachováva svoj postoj ako záhadnej a oduševnenej entity, ktorá sa vyhýba davu, zatiaľ čo zachytáva uši a srdcia ľudí naprieč celou planétou.

Alxndr London je záverečným menom časti programu, ktorý kurátoruje Tereza Maco. Prevažná väčšina týchto umelcov bude hrať v stane Európa, okrem Alxndra Londona ide o Sudan Archives, Faka, Natalie Sharp, Sink Ya Teeth a Kokoko!. Tereza o najnovšom prírastku v našom line-upe povedala: „Alxndr je avangardne pôsobiaci afrofuturista z londýnskeho gheta. Je to šialene zvodná záležitosť, ktorá mi okamžite navodzuje vlnenie celého tela aj napriek tomu, že spieva o skľučujúcich dystopiách.“ Kým Michael Kiwanuka a Lianne La Havas predstavujú soul v jeho pôvodnej podobe, umelci ako James Blake a Alxndr London sa svojou tvorbou pokúšajú predpovedať budúcnosť žánru ...a že bude aspoň hudobne svetlá, vám druhý menovaný dokáže spolu s kapelou aj na Pohode 2019.