Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Bezdymová zóna na Pohode 2022

Bezdymová zóna na Pohode 2022

V Bezdymovej zóne bude opäť párty, o ktorú sa postarajú etablované domáce mená Jimmy Pé, Fallgrap DJ Set, The Youniverse, Bulp DJ set ale aj čerstvá víťazka Radio_HEad Awards v kategórii objav roka Tamary Kramar. Oba dni uzavrie svojimi setmi český producent NobodyListen. Bude tu aj piknik, talkshow a workshop s Máriou HULOU Valenčíkovou, stand up Jakuba Lužinu a Michaela Szatmaryho a v piatok po polnoci (1.15) aj dronová show pri hlavnom pódiu. Detašovaným pracoviskom zóny bude laboratórium profesora Dohorela, ktoré nájdete pri Sporka stage. Sami sa tu presvedčíte o škodlivosti cigaretového dymu a spoznáte bezdymové riešenia pre dospelých užívateľov tabaku. Môžete si vyskúšať napríklad virtuálne 3D okuliare s interaktívnym kvízom alebo CO merač na určenie množstva oxidu uhoľnatého v pľúcach. Vstup iba pre dospelých.

02. júl 2022

FALLGRAPP DJ SET (SK)

Slovenský producent, skladateľ a multiinštrumentalista Jureš Líška vytvára vo svojom autorskom projekte Fallgrapp eklektický elektronický zvuk dotýkajúci sa trip-hopu či world music. Využíva podmanivý ženský vokál a organický zvuk inštrumentálnych nástrojov, ktoré na živých vystúpeniach prináša 9-členná kapela. Ako DJ vkladá do svojich setov melanchóliu ale aj radosť. Hráva prevažne house, no neraz zájde aj do žánrov ako uk, garage či techno.

JIMMY PÉ (SK)

Úspešný slovenský producent a DJ, ktorý dokáže skákať do rôznych hudobných teritórií a napriek tomu si zachováva svoj vlastný rukopis, ktorého hlavnými ingredienciami sú zlomené rytmy okorenené charakteristickými skokmi medzi melanchóliou a eufóriou. Má za sebou turné v USA, Indii, Číne, Európe, hral na významných európskych festivaloch a supportoval mená ako Hudson Mohawke, Four Tet, Thundercat, A-Trak či RL Grime.

Získal tiež ocenenie Radio_Head za najlepší elektronický album na Slovensku za Fake Fantasy EP a dostal sa do rebríčka Forbes 30 do 30 Slovenska.

TAMARA KRAMAR LIVE (SK)

Tamara Kramar je mladá hudobníčka pôvodom z Bratislavy, momentálne žijúca v anglickom Brightone. V lete 2021 vydala svoj debutový singel So Sweet. Ten viedol k nominácii a neskôr výhre sošky Radio Head Awards v kategórii Objav Roka. Druhý singel Tamara predstavila začiatkom roku 2022 v anglickom rádiu BBC Radio Introducing, kde sa singel Hey Pretty Girl následne stal piesňou dňa. Obe piesne sú ukážkou pripravovaného debutového EP v spolupráci s hudobným producentom Oliverom Fillnerom. Inšpirovaná neo-soulom, jazzom a modernou Londýnskou undergroundovou scénou, Tamara Kramar spolu s kapelou prináša na stage groove, úprimnú emóciu a dobrú náladu v podobe vlastných či po svojom prevzatých piesní.

STAND UP JAKUB LUŽINA

Jeden z najúspešnejších slovenských stand-up komikov je bývalý bábkoherec. Časom zistil, že ranné vstávanie na detské predstavenia nie jen preňho, a tak presedlal na večerné postávanie na pódiách. Jeho špecifický prejav a ostrovtip cibrí aj v dvoch úspešných podcastoch. Budete ho milovať, alebo milovať ešte viac! 

MICHAEL SZATMARY STAND UP

Tento vyštudovaný politológ a dlhoročný televízny spravodajca už hypnotizoval divákov z pódia ako stand-up komik, ale aj ako muzikant a DJ. Okrem toho sa snaží ľudí informovať o židovskom svete a keď zistil, že stres z chudoby je lepší, ako ten pracovný, naplno sa začal venovať humoru a dcére. Keby Jerry Seinfeld nebol starší a lepší, určite by sa učil od neho.

THE YOUNIVERSE

The Youniverse je energetická alternatívna electro-blues-rock kapela zo Slovenska. Vo svojej tvorbe miešajú elementy folk, surf a tribal music, ktoré sú okorenené o extatické tanečné pohyby s mottom: divokí, sexy a veľmi rock 'n’ Roll. 

BULP Dj set (SK)

Mladý producent elektronickej muziky Samo Štefanec vystupuje pod alter egom BULP. Jeho práca reprezentuje spojenie dynamických rytmov s dôrazom na strhujúcu atmosféru a jeho cieľom je organicky prepájať contemporary dance music s prvkami kinematografickej hudby. BULP sa taktiež osobne podieľa na vokáloch, kde spolupracuje so svojou sestrou Janou Salvi. 

Mária Hula Valenčíková

Hula sa v tvorbe venuje primárne abstraktnej a portrétovo-figurálnej maľbe prepojenej s abstraktnými fragmentmi. Rada používa expresívne techniky, ktoré často stoja v kontraste s jemnými geometrickými líniami a figúrou. Je u nej prioritný vzťah k maľbe ako ku kreatívnemu médiu, preto sa vo svojej tvorbe neorientuje na jeden vyhradený výtvarný štýl. Významným rozpoznávacím znakom jej obrazov je relatívne časté používanie výrazných neónových farieb.

Jakub Strach alias NobodyListen

Hudobný producent a DJ Jakub Strach alias NobodyListen za posledných desať rokov spolupracoval s najväčšími menami českej a slovenskej hudobnej scény. Je známy aj ako organizátor preslávenej party Addict. Založil vlastný label Addicst Sound, ktorý vydáva mladé talenty. V roku 2022 ho Forbes zaradil do prestížneho rebríčka 30 pod 30.  

KAMIL KONKOĽ – moderátor

Moderátor, ktorého hlas poznáte z vysielania rádia Europa 2, kde pôsobil sedem rokov je známy aj vďaka televíznym obrazovkám, či už z Telerána na TV Markíza alebo momentálne z RTVS. Okrem toho moderuje na rôznych akciách, prevažne spojených s hudbou ako krst albumu Emmy Drobnej či krst albumu Celeste Buckingham.