Balloon HateFree Chain – fantastická inštalácia z festivalu Burning Man

Balloon HateFree Chain – fantastická inštalácia z festivalu Burning Man

V spolupráci s Nadáciou otvorenej spoločnosti prinesieme na festival jednu z najzaujímavejších inštalácií festivalu Burning Man – reťaz z balónov. Jednoduchý koncept posunutý do impozantnej podoby, balóny napustené héliom na 500 metrovom silikónovom lane vytvárajúce rôzne oblúky a tvary, v noci osvetlené led svetielkom, menia podobu areálu vo vertikálnom smere.

19. jún 2015

Často ostanete prekvapení, ako sa festival vďaka tejto „drobnosti“ mení. Reťaz inštaluje Robert Bose z New Yorku so svojim tímom, podržať si celú reťaz môžu aj návštevníci – stačí vyhľadať začiatok, z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že je to parádny pocit. Inštalácia sa objavila už aj na ďalších festivaloch vo svete, typická sa stala napríklad pre renomovanú Coachellu.
U nás bude baloon chain niesť názov HateFree Chain ako súčasť kampane Nadácie otvorenej spoločnosti "Povedz mi to do očí” zameranú na boj s online hejtom. Nebude to však jediná aktivita, ktorú v tejto oblasti uvidíte. Nezabudnite sa zastaviť na infostandoch OPEN, FREE a MIND, kde sa o projekte dozviete viac a dostanete praktickú mapku festivalového areálu s programom.