Späť na novinky

Anna Calvi 12. 11. v Novej Cvernovke
Gitarová virtuózka s fantastickým hlasom Anna Calvi sa po skvelých vystúpeniach na Pohode a v Starej Tržnici opäť vráti na Slovensko. Umelkyňa dvakrát nominovaná na Mercury Prize či na BRIT Award a víťazka European Border Breakers Award vystúpi 12. novembra 2018 o 20.00 h v bratislavskej Novej Cvernovke.  

05. november 2018 Anna Calvi 12. 11. v Novej Cvernovke

Multiinštrumentalistka Anna Calvi je známa najmä pre famóznu hru na gitare, no na univerzite študovala hru na husliach. Artrocková umelkyňa medzi inšpiráciami spomína impresionistov (Ravel, Debussy), Ninu Simone i Jimiho Hendrixa. Medzi jej prvými objaviteľmi je napríklad Brian Eno, ktorý ju označil za to najlepšie od Patti Smith. Už v roku 2010 si zahrala ako support pre Interpol, Arctic Monkeys či Nicka Cavea. 

V roku 2011 vydala eponymný debut Anna Calvi, ktorý jej priniesol nomináciu na Mercury Prize a BRIT Awards. Porotu Mercury Prize zaujal aj jej druhý album One Breath. Neskôr sa sama stala porotkyňou spomínaného ocenenia. O rok neskôr vydala v spolupráci s Davidom Byrneom EP zložené z výberu jej coverov Strange Weather. V posledných týždňoch na sociálnych sieťach dramatickým artworkom v červenom filtri naznačovala príchod nového albumu. Dátum jeho zverejnenia oznámila fanúšikom práve dnes, rovnako ako dátumy jesenného turné. Tretí album s názvom Hunter vydala 31. augusta.
THE INDEPENDENT o ňom píše: "A powerful statement from a liberated artist. She has bloomed into a wilder, freer and more direct version of herself” 4/5 stars, The Independent 
www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/reviews/anna-calvi-hunter-review-new-album-release-date-lyrics-a8514206.html

Spolupracovala na ňom s muzikantami ako Adrian Utley z Portishead či Martyn Casey z The Bad Seeds. Spolu s albumom zverejnila aj video k prvému singlu „Don’t Beat The Girl Out Of My Boy“. Singel vystihuje hlavné idey albumu – rúcanie rodových bariér a stereotypov. Kritizuje napríklad, ako sú deti nútené nasledovať vzory, keď chlapcov učíme, aby neplakali. O tom, na čo poľovala na albume samotná Anna povedala: „Chcem skúsenosti, chcem agendu, chcem sexuálnu slobodu, chcem intimitu, chcem sa cítiť silná, chcem sa cítiť chránená a chcem nájsť niečo krásne v celom tom neporiadku.“ Po niečo krásne v podaní Anny Calvi si môžete prísť aj 12. novembra do bratislavskej Novej Cvernovky.

ANNA CALVI, 12.11.2018 o 20.00, Nová Cvernovka
Predpredaj: 25 €
Na mieste: 35 €
Lístky tu: https://tootoot.fm/sk/events/5b164a267be61c0f0061bb53