Späť na novinky

Alice Phoebe Lou
Alice Phoebe Lou sme objavili na minuloročnom Reeperbahne. Vizážou trochu pripomína krajanku Yolandi z Die Antwoord, akurát robí úplne inú hudbu. Určite ale stojí za rovnakú pozornosť. V jej tvorbe je ľahkosť, veľa úžasných nápadov, hravosť a radosť z hrania. Uveríte jej každý tón a každé slovo, nič viac si vlastne umelec nemôže priať. Hrala na festivaloch ako SXSW, na berlínskom TEDx-e a z cudzinky bez domova sa prepracovala na čelo nemeckého a rakúskeho žánrového rebríčka predajnosti na iTunes. Alice zahrá svoje nádherné skladby aj na Pohode 2017.

27. február 2017 Alice Phoebe Lou

Alice vycestovala do Paríža prvýkrát už ako 16-ročná. Vystúpenie ohňových tanečníc ju inšpirovalo, aby si rovnakým spôsobom privyrobila na ďalšie cestovanie po Európe. Zlom v jej kariére nastal, keď zakotvila v Berlíne. Slobodná a nezávislá atmosféra hlavného mesta ju nakazila a povzbudila k ďalšej tvorbe. Vlastne, ešte predtým zarobila po príchode do Berlína ohňovým tancom jedno euro. Raz poprosila jedného pouličného muzikanta, či by si nemohla na jeho gitare zahrať pesničku. Vedela len Knocking on Heaven’s Door, no aj to stačilo. Jej skvelý hlas prilákal množstvo ľudí a znásobil eurá v klobúku. Fakle vymenila za gitaru a jej pouličné vystúpenia si získavali čoraz väčšiu pozornosť. Začala spolupracovať s miestnymi jazzovými, akustickými i elektronickými muzikantmi. Jeden z nich, Talian Matteo Pavesi, sa stal jej pravidelným spoluhráčom. Alice a Matteo hrajú kombináciu folku, bluesu a elektronickej muziky, pričom Alice medzi vzormi cituje najmä Portishead a Patti Smith. V roku 2014 vydala EP Momentum a v apríli minulého roka debut Orbit. Dnes si jej skladby na Spotify počúva 130 tisíc ľudí mesačne (podobne ako Lola Marsh). V septembri bola nominovaná v ktegórií Best Female Artist na German Critics Choice Awards (Popkultur Awards). Nemecký Rolling Stone vychválil jej nezávislý prístup a jej vystúpenie na Reeperbahne zaradil medzi koncerty, ktoré treba určite vidieť.

„Hudba je pre mňa rozprávaním príbehov a spievaním o veciach, ktoré sú príbuzné všetkým ľuďom. Hudbou sa pokúšam šíriť pozitívne myšlienky a vnímam ju ako skvelý nástroj pre pozitívne zmeny,“ vraví o svojej tvorbe Alice, ktorá sa už začiatkom júla predvedie aj v „uliciach“ festivalu Pohoda.