Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Ychabods
Sobota 01:15 | Garáž 1

Ychabods SK

Ychabods sa zrodili na jeseň roku 2021, keď hudobník Mario Selecký, predtým pôsobiaci v rôznych projektoch, oslovil bývalého spoluhráča - bubeníka Filipa Paula. Na jar 2022 sa dvojica zamkla v štúdiu, aby nahrala svoj debutový album Homecooking. Zároveň sa rozhodli začať koncertovať, a tak do kapely prizvali basgitaristu Ľuboša Ďuriša, bývalého člena The Wilderness a neskôr aj gitaristu Martina Molnára, známeho z projektov Family Friend alebo Ghostly Silent.

Skladby Ychabods sú rôznorodé od skladby ku skladbe, no predovšetkým je to koktejl namiešaný zo 60. a 90. rokov. Sú to energické rockové piesne s melodickými riffmi, dylanovský folk, blues alebo našľapané funkové grooves. V apríli 2023 vydali singel Bread and Salt.


„Existencia tejto kapely ma veľmi potešila. V dobe kadejakých trap metalov, phonkov, všemožných mutácií punku a pod. prichádzajú Ychabods s úplne odlišným prístupom k hudbe. Hudobne evokujúc éru starého slovenského big beatu kombinujú tento žáner so súčasným profi zvukom, spoločensko-kritickými textami a sebaironizujúcim nadhľadom kapely, ktorá svoje outsiderstvo s úškrnom komentuje: "Nobody listen to this music anymore." Zaujímavosťou je, že jedným z členov kapely je aj bývalý zakladajúci člen The Wilderness,“ dodáva k skupine kurátor Garáže Denis Bango (Fvck_Kvlt, The Wilderness).

VSTUPENKY NA POHODU 2023