Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
The Nosebleeds
Sobota 01:45 | Garáž 2

The Nosebleeds SK

The Nosebleeds je indie-dance-punk-rocková kapela z Trnavy, založená koncom roku 2022. Ich hudba je zmesou garage rocku, britpopu s tanečnými prvkami, silne ovplyvnená indie rockovou scénou 00‘ rokov. Ich chytľavé a energické piesne sú skvelé na tanec, rovnako ako na “headbanging“.

Kapela vydala svoj debutový singel Skunk Frank ako výsledok vydarenej súťaže v kreatívnom dome Nefkus, ktorá im umožnila nahrať singel v štúdiu, po ktorej nasledoval ďalší, nedávno vydaný singel Pick up the Phone. Kapela odohrala niekoľko koncertov v malých kluboch a podnikoch v Trnave a Bratislave, a teší sa na prvé vystúpenie na festivale Pohoda.

„Myslel som si, že pokusy o znovuoživenie britrocku skorých 00s sú už dávno pasé. Ale očividne nie. A konečne, po všetkých tých pokusoch, ktoré som doteraz počul, som sa ocitol na koncerte kapely, ktorá to urobila dobre. Možno je to tým, že dnes už sa o to nikto iný nepokúša. Ale skôr to bude tým, že je to jednoducho dobrá kapela,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Denis Bango (Fvck_Kvlt, The Wilderness).

VSTUPENKY NA POHODU 2023