Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Shygirl
Sobota 22:45 | Aréna Slovenskej sporiteľne

Shygirl GB

Shygirl je 30-ročná speváčka, raperka a producentka z Británie. Jej meno zarezonovalo na hudobnej scéne už v roku 2018, keď vydala svoje debutové EP. Svoj debutový album Nymph vydala minulý rok a mal ešte lepšie ohlasy ako predošlé EP. Magazín Pitchfork jej debut napríklad zaradil do rebríčka Best Progressive Pop roku 2022.

„Na Shygirl sme hrdí. Ide o mimoriadne zaujímavé meno zo súčasnej britskej hip-hopovej scény a potvrdzuje fantastický nástup žien v rape. Okrem skvelej hudby ide aj o výraznú osobnosť,“ teší sa na Shygirl šéf festivalu Pohoda Michal Kaščák.

Shygirl mieša pop, r&b, hip-hop a elektroniku, pričom magazín The Skinny to komentoval veľmi výstižne: „Shygirl na debutovom albume vytvorila svoj vlastný žáner.“

Na hudobnej scéne je Shygirl už teraz obrovské meno, o čom svedčia jej spolupráce s umelcami ako FKA Twigs, Arca, Georgia, Mura Masa, Zebra Katz, Sega Bodega, či slowthai, ktorý taktiež vystúpi na Pohode 2023.

S Mura Masa spolupracovala aj na remixe pre Lady Gaga a aktuálne tento január spolupracovala so Sega Bodega na remixe songu Ovule od Björk, ktorý bol počas januára aj singlom týždňa na Rádiu_FM v relácii Nová Hudba_FM.

Shygirl je rozhodne umelkyňa, ktorá tvaruje smer aktuálnej nielen hip-hopovej, popovej a elektronickej scény a svedkami toho môžete byť tento rok aj vy. 

VSTUPENKY NA POHODU 2023