Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Plantasia
Piatok 14:00 | Kofola stage

Plantasia SK

Po minuloročnej premiére na Pohode počas Vítania slnka sa špeciálne prevedenie kultového albumu Mother Earth's Plantasia od Morta Garsona z roku 1976 predstaví na trenčianskom letisku aj tento rok. Raritný projekt si budete môcť vychutnať tentokrát počas dňa, takže sa nemusíte obávať, že ho prespíte :).

Album zľudovel pod názvom Plantasia a jeho oficiálny podtitul hovorí za všetko: „Hudba pre rastliny a pre všetkých, ktorí ich milujú.“ Na štyroch syntetizátorech album naživo zahrá štvorica Kristína Smetanová, Haimoni Balgavá, Peter Kunzo a Martin Majlo Štefánik.
Album mal pri svojom prvom vydaní veľmi limitovanú distribúciu, keďže ho dostávali napríklad len tí, ktorí si v obchode s rastlinami kúpili rastlinu a k nej dostali aj tento album. Plantasia je dnes už kultovou klasikou a dočkala sa aj znovuvydania v roku 2019.

„Ako človek žijúci v hluku mesta za neutíchajúcej prítomnosti hudby, často utekám do prírody, ktorá mi poskytne skrýšu a inšpiruje ma. Plantasia je hudbou pre rastlinky, som rada, že môžem priložiť ruky k dielu s tak krásnou myšlienkou a dotknúť sa podstaty tvorby, a možno tak vrátiť niečo naspäť,“dodáva k projektu Kristína Smetanová, ktorá mala vznik tohto projektu pod taktovkou.

LÍSTKY NA POHODU 2024