Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Pigúra
Piatok 20:15 | Café Kušnierik

Pigúra SK

Pigúra by tento rok oslavovala 31. výročie svojho vzniku. Jej cesta však trvala oveľa kratšie. V roku 1998 ju ukončila tragická smrť lídra, speváka a gitaristu Juraja Revického, ktorý bol považovaný za veľký talent, ktorý mohol vo svete hudby s kapelou dokázať ešte veľmi veľa.
Skupina Pigúra stihla pred stratou Juraja Revického, a aj po jeho úmrtí, uverejniť niekoľko nahrávok a v roku 2008 vyšiel aj filmový dokument s názvom Juro, v réžii Lukáša Zednikoviča. Ten autenticky približuje príbeh kapely a atmosféru 90. rokov. Nielen pre pamätníkov tej doby, ale aj pre súčasné publikum je skvelou správou, že jeden z albumov kapely vyšiel po viac ako štvrťstoročí na vinylovej platni. Ide o nahrávku s názvom Hello Amerika, ktorá vznikla v roku 1997.

Texty piesní odzrkadľujú atmosféru polovice 90. rokov v Bratislave a život alternatívnej mládeže v meste, kde sa odohrával umelecký boj medzi komerčnou sférou a undergroundom. Toto všetko je kapela Pigúra pripravená priniesť svojím vystúpením na Pohoda festivale aj v roku 2024.

LÍSTKY NA POHODU 2024