Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Manon Meurt
Piatok 00:00 | Aktuality.sk

Manon Meurt CZ

Manon Meurt sú majstri kontrastov medzi tichými a hlučnými pasážami a sú tiež typickí epickými gradáciami svojich piesní. Kvarteto z českého mesta Rakovník je na scéne sú od roku 2012 a súčasnú zostavu tvoria bubeník Jiří Bendl, speváčka, gitaristka a basgitaristka Kateřina Elznicová, klávesák David Tichý a gitarista Kryštof Korčák.

Ich prvý album MMXVIII z roku 2018 legendárny Jan P. Muchow z The Ecstasy of Saint Theresa. Album bol nominovaný na Cenu českých kritikov Apollo a na cenu Anděl v kategórii Alternatívna a elektronická hudba.

Pre svoj nový album sa kapela opäť spojila so silnou producentskou osobnosťou - britským hudobníkom a producentom Eddiem Stevensom, ktorý je známy spoluprácou s Moloko, Zero 7, Róisín Murphy a Janou Kirschner.Kapela, ktorá svoj zvuk niekoľko rokov budovala na ruinách shoegazeu a vplyve kapiel ako Slowdive, Lush alebo Ride, sa s novou nahrávkou posúva ďalej a odkláňa sa od pôvodných deväťdesiatkových inšpirácií. Na novom albume Unravel prekvapuje ľahkosťou prirodzeného prelínania žánrov - od trip hopu cez grunge, až po ambientný folk s ponormi do víriaceho chaosu dream popu.

Vidieť Manon Meurt naživo je to jedinečný, silný a krásny zážitok.

LÍSTKY NA POHODU 2024