Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Liniker
Piatok 22:45 | NAY tanečný dom

Liniker BR

Brazílska speváčka a skladateľka Liniker bola od detstva oslnená umením. Medzinárodný úspech dosiahla v roku 2015 po vydaní EP Cru ešte so svojou kapelou Caramelows. 

V roku 2021 umelkyňa vydala svoj prvý sólový album Indigo Borboleta Anil - mnohovrstevný, plný nuancií, textúr a stvorený na tanec. Album získal tri nominácie na Latin Grammy 2022 a urobil z Liniker najviac nominovanú brazílsku umelkyňu toho roku. V tom istom roku si Liniker zahrala aj hlavnú úlohu Cassandry v seriáli Manhãs de Setembro (Septembrové rána) od Prime Video. 

Linkiker je odvážna transrodová umelkyňa, ktorá využíva svoju pozíciu známej umelkyne na podporu sociálnych zmien a cíti, že je zodpovedná za to, aby hovorila o násilí voči queer ľuďom a gendrovej diskriminácii v Brazílii.

“Vďaka priateľstvu s jej agentom ju sledujem už dlhšie. Veľmi ma potešilo, že po mnohých rokoch cesty dosiahla v tomto roku na Latin Grammy. A my sme sa s Christianom dohodli, že je čas predstaviť Liniker aj na Pohode – zvlášť v prvom lete po teroristickom čine na Zámockej ulici,” hovorí o výbere speváčky Liniker organizátor Pohody Michal Kaščák. 

VSTUPENKY NA POHODU 2023