Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Kimi Djabaté
Piatok 17:45 | Orange stage

Kimi Djabaté GW

Spevák Kimi Djabaté z legendárnej oblasti Tabato v Guinei-Bissau, známej svojimi griotmi - nekonečnými generáciami spevákov a básnikov, ktorých chválospevy a príbehy z histórie a legendy zohrávajú zásadnú úlohu v hudobnom živote Afriky je vychádzajúcou hviezdou worldmusic a mieri na Pohodu. 

Pred stáročiami Djabatého predkovia, putujúca skupina hudobníkov z Mali, cestovali do regiónu a guinejský kráľ tak miloval ich piesne, že ich pozval, aby zostali, a ponúkol im územie Tabato. Odvtedy je oblasť uznávaným centrom hudby, tanca, remesiel a iných tvorivých umení.

Djabaté bol zázračné dieťa, už ako osemročný začal hrať na svadbách a krstinách. Jeho skoré zoznámenie sa s rôznymi tradičnými nástrojmi položilo základ pre jeho neskoršie majstrovstvo v hre na gitare a zručnosti s radom bicích nástrojov. Ako devätnásťročný odcestoval do Európy s národným orchestrom a už sa nevrátil. Usadil sa v Lisabone, kde nadviazal spojenie s miestnou hudobnou scénou a ďalej rozvíjal svoj jedinečný osobný zvuk. Počas rokov strávených v Európe Djabaté spolupracoval s mnohými ďalšími výnimočnými hudobníkmi, medzi inými Mory Kanté, Waldemar Bastos či Netos de Gumbé a len nedávno aj s Madonnou.

“Je to poctivá africká world music, zahraná s ľahkosťou, výnimočné pesničky a mimoriadne zohraná kapela,” pozýva na koncert Kimi Djabatého riaditeľ fesitvalu Michal Kaščák. Poďte si pozrieť zrod hviezdy world music aj vy! 

VSTUPENKY NA POHODU 2023