Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
JFDR
Piatok 19:00 | EUrópa stage

JFDR IS

JFDR je hudobný projekt islandskej speváčky, skladateľky a multiinštrumentalistky Jófríður Ákadóttir. Medzi jej obdivovateľkami je aj islandská hudobná kráľovna Björk. Už po pár sekundách pri počúvaní JFDR budete vedieť, že ide o hudbu z Islandu – sláčiky, jemná elektronika a famózny vokál sú zabalené do atmosféry a pocitov, ktoré naozaj dokáže vyvolať len islandská tvorba.

Za svoju kariéru spolupracovala so skvelými hudobníkmi akými sú napríklad Ólafur Arnalds, Damien Rice, Lapalux alebo Sin Fang. Na konte má tri štúdiové albumy, pričom ten aktuálny Museum vydala na jar. Že pracovať s atmosférou dokáže naozaj vynikajúco, svedčí aj to, že bola autorkou hudby k oceňovanému filmu Backyard Village.

"JFDR je jeden z mojich najobľúbenejších ženských pesničkárskych projektov. Milujem jej krehkosť, nežnosť, hlas, ale aj ochotu experimentovať. Naživo som ju videl asi štyrikrát. Dvakrát z toho v podkroví, naposledy v máji tohto roka v Artcafé v Banskej Štiavnici. Bolo to krásne," dodáva k JFDR Dominik Suchý z kapely Tittingur, ktorý nám ju odporúčal.

Ak máte radi Bat For Lashes alebo Björk, určite vás JFDR na Pohode veľmi poteší.

LÍSTKY NA POHODU 2024