Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Genesis Owusu

Genesis Owusu AU

Po tohtoročnom silnom zastúpení austrálskej scény sa nám podarilo potvrdiť na ďalší ročník opäť silné meno z druhej strany zemegule. Raper Genesis Owusu, ak ho vôbec takto môžeme zaškatuľkovať, zaznamenal po vydaní debutového albumu Smiling With No Teeth v marci 2021 celosvetovo exponenciálny rast. Vypredal domáce turné a potom aj to v Amerike a Európe. Vystúpil v The Late Show so Stephenom Colbertom a hral napríklad na barcelonskej Primavera Sound, Lollapalooze v Chicagu aj v berlínskom Berghaine. Vystupoval po boku s Tame Impala, Bloc Party aj Thundercatom. Veľkou cťou preňho bolo, keď Barack Obama zaradil jeho skladbu Gold Chains medzi svoje najobľúbenejšie skladby roku 2021.

„Rap, ktorý šlape tak, že namiesto kývajúcej ruky do rytmu sa hýbe celé telo. Každý track je v niečom iný, veľmi dobre fungujú infúzie z punku, jazzu a rocku. Čakám tak dobrú show ako minuloročný Slowthai,“ teší sa na austrálskeho speváka a odporúča ho vidieť náš grafik Jožko Sklenka.

Genesis Owusu nanovo definuje úlohu hudobného žánru. Jeho tvorba je totiž neopísateľná mutácia rapu, industriálneho punku, synth-pop funku a folku a ďalších, niekedy až nepredstaviteľných kombinácií. O tom, že multižánrovosť nielen medzi pesničkami, ale v spojení v jednej skladbe dokonale funguje a vytvára niečo unikátne, vás Genesis Owusu presvedčí už v júli 2023 na letisku v Trenčíne, kam príde rovno zo svojho amerického turné.

VSTUPENKY NA POHODU 2023 SI MÔŽETE KÚPIŤ TU