Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Bogomil Font
Sobota 22:45 | Café Kušnierik

Bogomil Font IS

Bogomil Font je špeciálny projekt a alterego Sigtryggura Baldurssona, ktorý bol jedným zo zakladajúcich členov legendárnych The Sugarcubes, v ktorých spievala aj Björk. Sigtryggur po konci kapely The Sugarcubes založil latino, mambo a swingovú kapelu Bogomil Font and the Millionares v Reykjaviku aj s ostatnými priateľmi a hudobníkmi.

Siggi vytvoril postavu Bogomila Fonta na štýl Sinatru a Nata Kinga Colea ale s komickým nádychom. Prerábal klasické pesničky, ktorým pridal sarkastické a humorné texty. Ak sa pozrieme na to, že jeho hudobná história má korene v indie rocku, bola to celkom nezvyčajná kombinácia :). 

Bogomil Font symbolicky vystúpi v Café Kušnierik, keďže Siggi bol blízkym priateľom nášho drahého Juraja Kušnierika, novinára, aktivistu a dobráka, po ktorom je stage pomenovaný.

V roku 1993 vydali live album, ktorý sa stal okamžite hitom, hlavne vďaka pesničke The Marsiann cha cha cha, ktorá sá stala obrovským hitom v islandských rádiách a bola najpopulárnejšou pesničkou leta.
Bogomil Font vydal následnej ešte ďalšie tri albumy: Bogomil Font sings the music of Kurt Weill (1995), Bananaveldið (2006) s triom Flís a mierne komický vianočný album Majones Jól v roku 2006.

Bogomil Font nemal nikdy ambíciu stať sa medzinárodnou hviezdou mimo Islandu, preto toto vystúpenie na Pohode bude unikátne a zároveň oslávime spoločne aj tridsiate výročie od vydania debutového albumu Ekki þessi leiðindi.

Sigtryggura Baldurssona ako legendu islandskej a medzinárodnej hudobnej scény si v takomto unikátnom prevedení určite nenechajte ujsť. Jedno je určite jasné, bude veľa mamba!
---
Siggi vystúpi na Pohode aj so svojím novým projektom Paddan.


VSTUPENKY NA POHODU 2023


Koncerty v Café Kušnierik na Pohode získali grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP v rámci projektu Keeping up the Freedom. Projekt bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. www.eeagrants.sk.
Partnerom koncertu je Iceland Music icelandmusic.is (organizácia zaoberajúca sa exportom islandskej hudby).