Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Bábkové divadlo na Rázcestí
Sobota 15:15 | Family Park

Bábkové divadlo na Rázcestí SK

Bábkové divadlo na Rázcestí: O prvom rozprávkarovi

Originálna fantazijná  imaginatívna rozprávka, ktorú uvidíte, keď zavriete oči. Akustické divadlo pre nevidiace, slabozraké a vidiace deti od 5 rokov.

Divadelná adaptácia čínskej ľudovej rozprávky pre všetky deti od 5 rokov – vidiace, so zrakovým znevýhodnením aj nevidomé. Rozprávkový príbeh o nevidiacom chlapcovi, ktorého otec (knieža) vyhnal z kniežactva pre zrakové znevýhodnenie a v lese ho vychovali divé zvieratá. Ide o pilotný projekt v oblasti bábkového divadla na Slovensku.

O prvom rozprávkarovi je originálny projekt BDNR využívajúci prvky performancie s dôrazom na akustickú zložku. Má ambíciu komunikovať rovnako s nevidiacim, slabozrakým aj vidiacim divákom/čkou. Predstavuje pútavý príbeh založený na zvukových podnetoch a práci s rozličnými a často nevšednými rekvizitami a kulisami. O rovnocenný zážitok, no z inej perspektívy, nebudú ukrátené ani vidiace deti, ktoré budú mať možnosť sledovať spôsob, akým performeri/ky vytvárajú túto nevšednú akustickú zložku, spravidla hravou formou, blízkou záujmom dnešnej generácie detí. Toto predstavenie prináša do repertoáru divadla ojedinelú orientálnu predlohu.

Performeri/performerky: Marianna Ďuranová, Ivana Kováčová, Marek Horváth, Tomáš Pohorelec a.h.,Dodo Šamaj a.h.
Preklad: Mária Ďuríčková
Hudba: Marianna Ďuranová,  Marek Horváth, Tomáš Pohorelec a.h, Dodo Šamaj
Text piesne: Marianna Ďuranová
Zvuková spolupráca: Dušan Kozák, a. h.
Hudobná spolupráca: Róbert Mankovecký, a. h.
Úprava textu, výtvarný koncept a réžia: Marián Pecko
Výroba: ateliéry BDNR pod vedením Kataríny Mažáryovej
Svetlo: Pavol Bukovina
Zvuk: Marek Horváth
Foto: Andrej Brummer

LÍSTKY NA POHODU 2024