Airport Trenčín 11 — 13 July 2024

Sign in or Join the Webparty and share your thoughts and experiences with others.

 • svajka
  11. 7. 2022, 18:39

  Michal Kaščák je zbabelec. Som z toho uprimne sklamany a prekvapeny. Myslel som, si ze je iny, ze slobodu vnima ozajstne, aspon sa tak doteraz profiloval. Pamatam si jeho clanok v tyzdni kde sa jasne postaví proti interupciam. Dnes uz niekto s takymto jeho byvalym nazorom by z Pohody tahal, lebo nove Polsko. Vsetko, preco som Pohodu pred nepriaznivcami obhajoval je prec, ukazalo sa, ze mali pravdu a ja som sa mylil. No mylil, Michal K. a Pohoda sa zmenili. Tymto Kascak aj posvatil nasilne sposoby, akymi sa LGBT ultras v tomto pripade prezentovali. Zatial som taketo sposoby videl len od smerakov a kotlebovcov. Tej prihode som sa najprv zdrahal uverit. Je mi to uprimne luto.

  • emo
   11. 7. 2022, 19:38

   @svajka cau slavo, kus vysvetli o co ide, lebo neviem o com hovoris, ale LGBT a interupcie to prečo spajas? L asi na interupciu nepojde, lebo kde by otehotnela?, G je uplne mimo tak isto ako T a B baba teda može otehotnieť... či? kus sme už pomaly všetci popletení

  • svajka
   11. 7. 2022, 20:49

   @emo, nerob sa hlupy. Kulturne vojny je to posledne co dnes sk/eu/svet potrebuje. Pohoda sa ospravedlnovanim nasilneho chovania kvoli "nespravnemu" nazoru (ktory vopred poznala) do tejto vojny razne prihlasila. A ja somar som doteraz ludi presviedcal, ze Pohoda taka nie je.

  • MCDema
   11. 7. 2022, 20:55

   @svajka emo je konšpirátor a hoaxer, má psychózne bludy o rope a o maďarsku 1956, Kaščák neustále fňuká a vyplakáva po rozhovoroch nielen v SME, a chce sa zas nabaliť, pri vstupnom 159 a viac, dá len domáce kapely.

  • MCDema
   11. 7. 2022, 20:59

   @svajka Pohoda dáva priestor na páchanie trestných činov pre liberálnych extrémistov antifa agresívnych a nenávistných aj skupinu Rozpor. Sú to snobi z bohatých rodín, čo sa hrajú na veľký punk a okolo punku ani neprešli. Vyzorovo správaním sú podobní ako agresívni skins v 90rokoch. Rodičia ich už vysekali z napádania chalanov na ulici, podmienky dostali. Takisto napádajú 17r dievčatá na ulici. Toto Kaščák toleruje aj toleruje ak sa vám za pravdivý status vyhrážajú liberalni fanatici fyzickou likvidáciou. Mňa za slušný názor zablokovali a ich za agresivitu a nenávisť vyhrážky nechali tam. To je tá mierumilovná sloboda slova od Michala Kaščáka. Smutné.

  • svajka
   11. 7. 2022, 21:30

   @emo, nerob sa hlupy. Kulturne vojny je to posledne co dnes sk/eu/svet potrebuje. Pohoda sa ospravedlnovanim nasilneho chovania kvoli "nespravnemu" nazoru (ktory vopred poznala) do tejto vojny razne prihlasila. A ja somar som doteraz ludi presviedcal, ze Pohoda taka nie je.

  • emo
   11. 7. 2022, 21:31

   @svajka len ja stale neviem o čom hovoriš, to je take ťažké napísať o čom? :D radšej mi napíšeš nerob sa hlúpy? ja vôbec neviem čo kde LGBT riešili s interupciami, kde sa to stalo a kde sa k nim Michal pridal... na Pohode dobre vieš boli nie raz a ani 2 krat stanky v NGO zone za život, t.j. upozornujuce na prevenciu pred nezelaným tehotenstvom atd, týchto ludi som zazil aj COO 2018, pises ze Michal sam niečo prezentoval predtým... stále vobec netusim kde sa LGBT a prečo začali vyjadrovať "za interupcie" ja som dokonca ani nikdy nikoho v živote nestretol čo by bol "za interupcie" okrem Maria pôvodneho ideologa košickej prvej neonacistickej bandičky, ktorý mi vysvetloval ako si to predstavuje na jasne vyhranenej skupine obyvatelstva... aj to ale bolo prioritne o matkám utajovanej sterilizácii a intreupiach len okrajovo... normálne su to pre mna absurdne bludy ak niekto spaja "ultras LGBT" s nejakými interupciami a pekne sa pýtam kde sa to udialo a o čom to bolo, nič viac... ak si teda mám vybájiť nejaku ultra ochranu LGBT v suvislosti s interupciami, tak mi z toho moze vyjst zas len blud, že teda požaduju že by sa malo vyšetrovať či plod nebude nahodou "ich" predispozíciou alebo geneticky a budu požadovať zákaz interupcií jedincov u ktorých je predpoklad že budú LGBT... ospravedlnujem sa ak som niekoho pobúril týmto nemiestnym absurdným "vtipom", ale fakt už mi to príde ako blúznenie tu, asi ako ked niekto absurdne tvrdí že LGBT neuznávajú mužské a ženské pohlavie, alebo že sú za 50 pohlaví a podobné bludy, ako by práve opak nebol celou pointou problému týchto ludí, že sú nutení prijat definicie do ktorých proste nezapadaju a tieto proste treba zmenit podla reality, ktorá je už aj oficialne potvrdena, uznana... a nebudeme konečne tu prerabat babatka hned po narodení bez ich suhlasu na "ženy" lebo "ženu je ľahšie vyrobiť ako muža"... a zas tu je len vnucovane komunite LGBT čo si ona myslí a ako čo cíti... prečo by nakoniec inak orientovaný nemohol byť za zákaz interupcii alebo proti zákazu interupcii? a prečo by nemohol byť aj nácek? ved okchranku pána I.S.D. /nechcem robiť reklamu/ bol homosexuál

  • gress
   11. 7. 2022, 21:40

   @emo toto je z Denníka N, tak asi to myslí:
   Veľkou nehudobnou témou sa stala aj návšteva biskupa Jozefa Haľka. Jeho januárová kritika seriálu RTVS Priznanie, presnejšie scény bozkávajúcich sa žien, ktorú nazval karikatúrou a vulgárnosťou, vzbudila veľké diskusie. Zástupcovia LGBTI komunity a aktivisti chceli v diskusii pokračovať aj vo festivalovom areáli, kde mal biskup spovednicu v chatke.
   „Jozef Haľko prišiel na Pohodu tretíkrát. Najskôr tu bol v debate, kde sa preberal Slovenský štát, a vtedy sa zásadne dištancoval od ľudáckej časti kléru. Mal som pocit, že to je zaujímavý človek. V roku 2019 bol na Pohode s konceptom spovednice v chatke, na čo sme mali dobré ohlasy. A teraz nás požiadal, či by nemohol prísť zas,“ vysvetľuje okolnosti pozvania Michal Kaščák.
   Tvrdí, že práve pre vyjadrenie k spomínanému televíznemu seriálu ďalšiu návštevu Jozefa Haľka zvažovali na porade. Potom sa rozhodli, že mu účasť na Pohode umožnia, pretože mali pocit, že Slovensko sa dostáva na hranicu, kde sa rozhodne, či sa z neho nestane nové Poľsko, a očakávali úplne iný druh reakcie.
   „Mysleli sme si, že ukážeme, že sme výrazne tolerantnejší ako on. Jeho chuť prísť som považoval za istý druh odvahy a sebareflexie, boli sme presvedčení, že vzájomný dialóg by mohol viesť ku korekcii jeho nešťastných vyhlásení voči LGBTQI+ ľuďom. V tomto uvažovaní som zle odhadol situáciu, uvedomujem si, že jeho prítomnosť mohla pôsobiť na mnohých zraňujúco, a preto moje rozhodnutie spätne hodnotím ako chybu. Mám informácie, že v snahách o rozhovor zo strany zástupcov menšín nezaznel zo strany biskupa názor smerujúci k pochopeniu alebo tolerancii. To je pre mňa veľkým sklamaním,“ hovorí šéf festivalu.
   „Neboli sme dostatočne citliví, určite nechceme, aby naša miera tolerancie viedla k tolerovaniu názorov, ktoré ju porušujú zásadným spôsobom. Ospravedlňujem sa všetkým ľuďom, ktorých sa to dotklo. Zároveň ostávame otvoreným festivalom aj voči veriacim ľuďom, príde nám prirodzené a prínosné, že v našom tridsaťtisícovom dočasnom meste sa stretávajú rôzne pohľady na svet.“
   Nakoniec to dopadlo tak, že nespokojní zástupcovia menšín na chatku spovednicu pripevnili dúhovú vlajku a niekoľko (slovenských) hudobníkov počas koncertov skritizovalo homofóbne vyjadrenia Jozefa Haľka. Symbolicky celú kauzu vyriešila evanjelická farárka Anna Polcková, ktorá na ekumenickú omšu prišla v šatách s dúhovou stužkou. Niekedy jednoduché gestá znamenajú viac ako veľké plamenné vyhlásenia.

  • MCDema
   11. 7. 2022, 21:42

   @svajka K čomu sú im muzikantské "veľké mená", keď robia z festivalu stoku politického všeličoho. A budem sa naozaj baviť na tom, keď organizátor zvrtne kabát tak, ako sa zvrtne politická scéna na Slovensku. Pretože mecenášov bude potrebovať stále. Pchať na hudobný festival politiku rôzneho druhu, je prinajmenšom trápne a vyslovene otravné. Najprv podvodník Kiska známy už po celom Slovensku a nie kvôli funkcii prezidenta a teraz ďalšia "prezidentská celebrita" ktorá pôjde za chvíľu tiež do politického zabudnutia. Ale keď to splní účel, tak je to OK?Tak ak si dobre pamätám, Kiska sa tam snažil nepriamo podnecovať k malému liberálnemu povstaniu svojimi skutočnými výlevmi. Keď to vidieť nechcete, je to vaša vec. Takže nie výlevy, ale reakcia ktorú si hádam v demokratickom štáte ešte môžem dovoliť nie? A že je celý festival spolitizovaný a podprahovo manipulatívny nie je len môj názor. A stavať tam mešitu a hrať sa tu silou mocou na multikulti keď boli Nemecko a pol Európy tvrdo konfrontované primitivizmom a agresiou mnohých prisťahovalcov z arabských zemí tiež asi nebolo veľmi rozumné a potrebné. Tým nechcem povedať že ja som nie za multikulturalizmus. Ale ten sa dá robiť len s ľuďmi tolerantnými k iným kultúram.Ja nekomentujem umelcov, ani obsah ich textov, alebo úroveň hudobného výkonu. Nepíšem o niekom koho štýl sa mi nepáči, že je sračka ako si to napísal Ty. Ja komentujem nechutnosť a manipuláciu s davom. Pán Kaščák sa v minulosti snažil správať krajne recesisticky a štipľavo poukazoval na neduhy komunistického režimu. Dnes sa správa skôr ako oportunista a zrejme vie prečo. Mám v paži poznámky na moje názory a je mi naozaj jedno či chce byť niekto dúhový, alebo nosiť na sebe gotiku. Ide mi o kultúru. A žiadne politické tliachanie ani výlevy neschopnej "prezidentky" do kultúry nepatria.

  • emo
   11. 7. 2022, 21:52

   @MCDema no ta ty si chlape už skade došiel... to čo tu melieš... rozpor su výzorovo ako agroskins z 90tych? to si ani fotku nepozrieš ako vyzeraju? :D to že v začiatkoch to boli sharpaci to je davno minulosť, dnes ako skin nevyzera ani jeden :D a že kolo punku ani neprešli? ved hrali už hadam s každou vacsou a znamejšou punkovou kapelou :D a že by sa prave oni hlasili že hraju nejaký tradičný a pravoverný punk :D ked už tak OI! alebo crust :D a napr Datra ako jedinný staly člen ten hra uplne antipunkove gitarove sola :DDD tu už je možný v ramci tej "slobody slova" akýkoľvek blud... vieš čo asi takto: sloboda slova nemá nič spoločné so slobodou klamlivého slova, urážania, zavádzania atd. čiže potom naslobodnejšia spločnosť bude kde ta každý oklame, dopletie... lebo sloboda názoru... a lekar potom ti pri operácii srdca bude rezať brucho lebo to je jeho nazor že tým pomoze... zaujimave že v podstatných veciach nikto ziadne nazory nema :D a ja mám názor že si mozem ist kde chcem a hovorit si co chcem a hlavne pravdu, tak idem k tebe do obyvačky a malým detom tam budem vykladat že Jezisko nenosi darčeky to rodičia ich klamu :D lebo však to je nakoniec aj pravda nie? bože vy ste fakt ja male deti čo ste teraz objavili že rodičia klamali o darčekoch

  • MCDema
   11. 7. 2022, 22:00

   "Toto bol ročník najväčších výziev. Prišli sme na to, že väčšina ľudí je dostatočne sprostá na to, aby si kúpila polostudenú klobásu s jedným krajcom chleba za 3,50. Tomu verte, že to riskneme aj budúci rok." Kam zmizli kedysi tesco obchody, žehliareň, normálne raňajky a nie chlieb vo vajci za 6 eur! Chcem pohodu, nie pozerať na peňaženku! Chcem pohodu, kam si uhradím drahý lístok, ale neminiem mesačný plat! Ceny gastra boli fakt uletene (a to som slusna, hodil by sa iny termin). Akoze 0.75 Rajca za 2.3€ ? Chlieb vo vajci s platkom syra za 8€ ? Mala miska bryndziakov za 8€ ?ved " Pohoda" je predsa projekt liberalnej havede ...
   Kiska, Čaputova .. diabli s ľudskou tvarou ..
   Duhove vlajky( propagacia homosexuality ), drogy ... fuj , hnus ...
   A to, že tam bol Lipšic len ukazuje kto za tym vsetkym stojí a načo tato " akcia" služi ...
   Progresivno liberalna stoka , ktora vymyva mozgy ludom ...Nick Cave Pohodu vo štvrtok famózne odpálil a zial aj zhasol. Ďalšie dva dni to hudobne zial bol slabý odvar. Jeden headliner asi nestačí.

  • emo
   11. 7. 2022, 22:02

   @gress díky, o tomto nič neviem, media nesledujem a kde tam su interupcie a co tam Slavo ich ťahá? neviem či toto myslí, ale ved stačí napísať :D čiže Biskup čo tam bol už 3krat ale teraz sa vyjadroval k bozkávaniu zien az tak ze sa tým stal mediálne známy aj s touto svojou kauzickou... on je aj za zákaz interupcií? dajme tomu fakt to nesledujem a LGBT tam prišli že nesmie byť za zákaz interupcií? neverím :DDD ale to je už fakt jedno :D

  • bezo
   12. 7. 2022, 09:11

   @MCDema Inflácia je všade, nielen na Pohode. Zabudni na časy, že cigánska v žemli bude stáť 2,50€. Len pre uvedenie do obrazu pripájam linky na dva jedálne lístky z reštaurácií. Nie je to reklama, je to len názorný príklad toho, koľko stoja bryndzové halušky v Terchovej alebo pizza v Trenčíne:

   Jánošíková koliba Terchová - bryndzové halušky 8,60€
   https://www.janosikovakoliba.com/_files/ugd/8f3468_2ba5536a96b342389e29fd105dcde437.pdf

   Reštuarácia Speranza Trenčín - pizza Romana 8,30€
   https://www.speranza-trencin.sk/flip/?id=https://www.speranza-trencin.sk/sites/default/files/jedalny_listok_speranza_pdf.pdf

   Ku zvyšku iba toľko, že keď sa Ti nepáči hudobný program tak tam nechoď. Je to jednoduché.

 • Emu
  11. 7. 2022, 17:40

  Bolo to naozaj nutné, extrémisticky obťažovať farára s duhovou vlajkou? A to cirkev nemusím. Najlepší koncert techno a porscheboy prekvapil.

  • emo
   11. 7. 2022, 18:20

   @Slnieckar buď zas komentujete niečo, kde ste absolútne jasne neboli, alebo úplne nehanebne prekrúcate veci presne naopak, ak by ste tam boli, tak by ste si vypočuli čo tam odznelo od duchovných a to tentokrát práve ku komunite ktorej symbolom je dúhová vlajka, nemusím ani polemizovať o tom, že pre Vás by bolo ďaleko hanebnejšie to, čo odznelo v modlitbách priamo od predstavených zastúpených cirkví na ekumenickej bohoslužbe ako nejaká vlajka, obzvlášť teda od Anky Polckovej, predstaviteľky evanjelickej cirkvi... a to ani nespomínam čo odznelo komplet od všetkých 4 k téme vojna na ukrajine v ich vyjadreniach a modlitbách, lebo toto by Vás podľa toho ako sa tu prezentujete úplne rozmetalo a Vaše reakcie by tu neboli takéto milunké, rabín nám priamo vysvetlil ako museli ujsť z Krymu a objasnil nám "denacifikáciu" Putina, cirkev bratska a katolícka to by Vás asi vystrelilo, práve farárka evenielikov čo by Vás vyprovokovala asi 105-násobne viac ako vlajka bola najzmierlivejšia... mne je vždy trošku ľúto, že serióznych konšpirátov, čo už dokázali vyvrátiť kopec mýtických historických všeobecne prijatých "faktov" a konzervatívnu scénu na Slovensku takto v očiach spoločnosti dehonestujú ľudia s Vašim spôsobom komunikácie

  • emo
   11. 7. 2022, 20:19

   @Slnieckar ešte by ma zaujímalo ako ste pochodili na NAKA čím ste sa tu tak vyhrážali, tipujem teda že ste si to vysvetlili priamo na Pohode, teda aspon pán riaditeľ NAKA tam osobne bol a odpovedal na otázky... čiže?

 • taljan
  11. 7. 2022, 17:19

  Som si myslela,ze som videla malo ale tak 18 sa našlo,ten Fvlcrvm bol uzaaaaasny,fakt sa mohol Flume schovat aj ked bol fajn,Caveovci brutaaaaaalne demonicki,Warren za

 • taljan
  11. 7. 2022, 17:10

  Som si myslela,ze som videla malo ale tak 18 sa našlo,ten Fvlcrvm bol uzaaaaasny,fakt sa mohol Flume schovat aj ked bol fajn,Caveovci brutaaaaaalne demonicki,Warren zavaril poriadne,technošiny masivne az na mna moc,ale.vizual strasne ppc a ta typena z Brutalismu aka bola husta

 • ShapeIess
  11. 7. 2022, 15:36

  Výborný ročník. Shame na PICF!

 • emo
  11. 7. 2022, 14:12

  najsilnejši ročník, hudobne najlepší a to aj napriek vypadnutiam niektorých mojich telies na ktoré som sa chystal... videl som posuny v organizácii, na všetko sa čakalo menej, skončili kontroly pások medzi priestorom stanovým a priestorom pódii, odbavovanie na bránach, rýchle a účelne kontroly polície nas ako vodičov pri predčasných výjazdoch, alkohol testy ktorým sa vždy so značkou KE nevyhnem :DDD atd čo sú presne tie signály, že kvôli potencionálnemu 1 problémovému človeku nebudeme obmedzovať celú spoločnosť ale urobíme to presne naopak...
  ludsky som videl velky posun, publikum ako keby kulturne vyzrelo, bolo ešte o čosi živšie miestami až vášnivo nenútené odviazané, alebo roztančené kde neostala snáď jedinná osoba bez pohybu :D ludia reálne nenútene priatelskí, na druhej strane som ja nezazil jediny krat nejake vykeciavanie na koncertoch rušenie atd...
  teším sa na foto, síce amatérske ale moje, nebudú profi ale verím budú milé a niekoho aj potešia :D tak sa idem pomaly do nich pustiť...
  nedostatky: poprosím decentne nasvietiť čelo scény drevenej čo ju volali jurta, bolo to fakt efektné, tajomné tak trochu strašidelne :D ale večer a v noci sa to minulo účinku a cez den to bolo fajn ale to ta nočná atmo by bola ešte viac...
  topky festivalu: Najmladší mini pohodáci a pár hafanov. Objatie s taus, ktoré nebolo bezslzičkové po koncerte Dunaju s Ivou, čo bol aj jeden z uplne top koncertov spolu s Nickom... Objatie s Danielom Pastirčákom a Ankou Polckovou... tieto 3 objatia boli uplne vynimocne a aj velmi si podobne, dlhe a proste take čo treba zažiť

 • dukon
  11. 7. 2022, 11:43

  byl jsem po 5 letech a skvele
  nejvic me potesili 7xPIGS a pak Black Midi, Slowthai, Flume, Floating Points, Squid, Snail Mail, Yves Tumor (az na tu mlhu, ta me srala, ale asi autorsky zamer)
  ale zpet hlavne k 7pigs... na ty jsem se tesil uz od prvniho oznameni v 2020, vic stoneru ci podobne hutnych kytar.

  Tesim se na 2023
  doufam ze to bude mix novych objevu i nejaka ta retro stalice jako otevirak (porad mi na Pohode chybi odskrknout klasiky Massive Attack, Underworld, The Orb, Beck, Stereolab, Dead Can Dance atd. )

  • Doktor_Zivago
   11. 7. 2022, 14:50

   @dukon Cave bol super ale Pigs bol asi najintezivnejsi koncert ako kedy som zazil. Pri A66 som mal pocit, ze polka publika je zhypnotizovana. Stal som hned vedla pogujuceho davu. Toto este chcem zazit.

 • Brain
  11. 7. 2022, 10:02

  Tak co dodat, hudobne asi najlepsi rocnik aky som zazil. tesim sa, ze si nasiel miesto v line upe aj Stoner v podobe 7xpigs ale aj ked sa ma znami pytali co bolo najlepsie, neviem povedat lebo tam bolo toho dobreho az prilis vela. Yves Tumor klubovy strop, slowthai uff, otoboke beaver? balming tiger? publikum bolo tento rok extra akcne

  • Brain
   11. 7. 2022, 10:04

   @Brain velmi prijemne prekvapenie bol herbert stage. takze pohoda crew diky diky moc, vidime sa o rok :)

  • katseft
   11. 7. 2022, 10:23

   @Brain
   pre mňa tento rok koncentrácia koncertných zážitkov level Primavera.. hlavne sobota, to bolo masakrálne. Po koncerte Squid som ostala bez slov, až sa mi chcelo plakať od eufórie

   niet čo dodať

   dúfam, že Herbert Club sa stane stálicou :)

   ďakujem a už sa teším na PICF!

 • JokerRoader
  10. 7. 2022, 15:00

  Vďaka za opäť skvelú Pohodu, vidíme sa budúci rok! Chcel by som sa opýtať, či budú dostupné aj video záznamy z koncertov. Pretože livestreame nie vždy fungoval a napríklad na žiadnom streame nebola Lianne La Havas

 • Tibor_V
  10. 7. 2022, 10:37

  Prodám dvě jízdenky TN-BA vlakem Pohoda Express. Odjezd: Trenčín 11:50, Trnava 12:39, Bratislava hl.st. 13:09
  Cena dohodou

Webparty — Log in

Forgotten password

By registering as well as logging in you express your consent with Terms of Service.

or

Not registered?

Register

Join the Webparty community, sign in.

Log in with Facebook Log in with Google Log in with Twitter Register with e-mail

By registering as well as logging in you express your consent with Terms of Service.

Already registered?

Log in