Airport Trenčín 11 — 13 July 2024

gress

 • gress
  3. 7. 2023, 15:00

  @katseft
  Budem na vás myslieť. Užite si Pohodu a WP stretko :))

  Show thread
 • gress
  14. 7. 2022, 11:08

  @emo paráda, krásne fotky!

  Show thread
 • gress
  11. 7. 2022, 21:40

  @emo toto je z Denníka N, tak asi to myslí:
  Veľkou nehudobnou témou sa stala aj návšteva biskupa Jozefa Haľka. Jeho januárová kritika seriálu RTVS Priznanie, presnejšie scény bozkávajúcich sa žien, ktorú nazval karikatúrou a vulgárnosťou, vzbudila veľké diskusie. Zástupcovia LGBTI komunity a aktivisti chceli v diskusii pokračovať aj vo festivalovom areáli, kde mal biskup spovednicu v chatke.
  „Jozef Haľko prišiel na Pohodu tretíkrát. Najskôr tu bol v debate, kde sa preberal Slovenský štát, a vtedy sa zásadne dištancoval od ľudáckej časti kléru. Mal som pocit, že to je zaujímavý človek. V roku 2019 bol na Pohode s konceptom spovednice v chatke, na čo sme mali dobré ohlasy. A teraz nás požiadal, či by nemohol prísť zas,“ vysvetľuje okolnosti pozvania Michal Kaščák.
  Tvrdí, že práve pre vyjadrenie k spomínanému televíznemu seriálu ďalšiu návštevu Jozefa Haľka zvažovali na porade. Potom sa rozhodli, že mu účasť na Pohode umožnia, pretože mali pocit, že Slovensko sa dostáva na hranicu, kde sa rozhodne, či sa z neho nestane nové Poľsko, a očakávali úplne iný druh reakcie.
  „Mysleli sme si, že ukážeme, že sme výrazne tolerantnejší ako on. Jeho chuť prísť som považoval za istý druh odvahy a sebareflexie, boli sme presvedčení, že vzájomný dialóg by mohol viesť ku korekcii jeho nešťastných vyhlásení voči LGBTQI+ ľuďom. V tomto uvažovaní som zle odhadol situáciu, uvedomujem si, že jeho prítomnosť mohla pôsobiť na mnohých zraňujúco, a preto moje rozhodnutie spätne hodnotím ako chybu. Mám informácie, že v snahách o rozhovor zo strany zástupcov menšín nezaznel zo strany biskupa názor smerujúci k pochopeniu alebo tolerancii. To je pre mňa veľkým sklamaním,“ hovorí šéf festivalu.
  „Neboli sme dostatočne citliví, určite nechceme, aby naša miera tolerancie viedla k tolerovaniu názorov, ktoré ju porušujú zásadným spôsobom. Ospravedlňujem sa všetkým ľuďom, ktorých sa to dotklo. Zároveň ostávame otvoreným festivalom aj voči veriacim ľuďom, príde nám prirodzené a prínosné, že v našom tridsaťtisícovom dočasnom meste sa stretávajú rôzne pohľady na svet.“
  Nakoniec to dopadlo tak, že nespokojní zástupcovia menšín na chatku spovednicu pripevnili dúhovú vlajku a niekoľko (slovenských) hudobníkov počas koncertov skritizovalo homofóbne vyjadrenia Jozefa Haľka. Symbolicky celú kauzu vyriešila evanjelická farárka Anna Polcková, ktorá na ekumenickú omšu prišla v šatách s dúhovou stužkou. Niekedy jednoduché gestá znamenajú viac ako veľké plamenné vyhlásenia.

  Show thread
 • gress
  4. 7. 2022, 09:18

  @katseft tak ja teda prídem :)

  Show thread
 • gress
  30. 6. 2022, 08:31

  @vladko67 vdaka :)
  Je prijemné sa na to pozerať, ako to rastie...

  Show thread
 • gress
  23. 6. 2022, 07:54

  @Ivco a dúhové môžu byť, či ani tie nie? A čo tak britská vlajka? Potom ani rezeň s jamajskou by nemal, však? :)
  Príde mi to zaujímavá/vtipná požiadavka vzhľadom na aktivity Pohody ako aj to, že Pohodu otvára aj zatvára kapela symbolicky z Ukrajiny.
  Každopádne príjemnú Pohodu prajem a snáď si ju užiješ :)

  Show thread
 • gress
  22. 6. 2022, 08:25

  @thepaulla
  tak už to je upravené, bez páuz, už si nepokecáme ;)
  ďakujeme :)

  Show thread
 • gress
  21. 6. 2022, 11:45

  @thepaulla tiež to nechápem, prečo tie pauzy...

  Show thread
 • gress
  21. 6. 2022, 09:44

  @casovac Kevin Morby nebude, je to aj v dnešnej novinke...

  Show thread
 • gress
  21. 6. 2022, 09:23

  Ahojte,
  v Sporka stage je fakt nutná pauza v piatok medzi Sama' Abdulhadi a Brutalismus 3000 a v sobotu medzie Richiem a Paulou? :) nemôžu dostať 2h sloty?

  Show thread