Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Caroline Polachek
Piatok 00:00 | Urpiner stage

Caroline Polachek US

Na Pohodu 2023 zavíta jeden z najzaujímavejších a najvýraznejších ženských vokálov na súčasnej nielen electro-popovej hudobnej scéne. Magazín THE FADER sa na adresu Caroline Polachek vyjadril veľmi výstižne: „Caroline je jedna z najuznávanejších skladateliek progresívneho popu.”

Americká interpretka a producentka, mimochodom s koreňmi zo Slovenska, vydala v roku 2019 debutový album Pang, ktorý sa ocitol vo výbere TOP 100 albumov roka. Jej singel Bunny Is A Rider (2019) označil magazín Pitchfork ako najlepšiu pieseň na svete v danom roku.

Okrem vlastnej tvorby ste Caroline Polachek mohli počuť aj vo viacerých piesňach interpretov ako Flume, Charli XCX, SBTRKT, Blood Orange, Sébastien Tellier, Washed Out, s Christine And The Queens hosťovala aj v ďalšom songu pre Charli XCX s názvom New Shapes.

Caroline Polachek môžete poznať aj z vynikajúcej kapely Chairlift, ktorá pôsobila medzi rokmi 2006-2017. Už počas pôsobenia v skupine Chairlift začala tvoriť vlastnú hudbu. V roku 2012 vydala pod pseudonymom Ramona Lisa album Arcadia. V roku 2017 zase vydala pod pseudonymom CEP ambientný album Drawing The Target Around The Arrow. Autorsky a producentsky sa spolupodieľala aj na songu No Angel od Beyoncé. Dokonca je spoluautorkou aj songu Woe od Shygirl, ktorú taktiež uvidíte na trenčianskom letisku v júli. PVA, ktorých tiež uvidíte na Pohode 2023 sú jej obľúbencami a remixovali jeden z jej ostatných singlov Welcome To My Island.

14. februára vydala očakávaný album Desire, I Want To Turn Into You - presne v deň, kedy sme ju ohlásili ako vystupujúcu interpretku Pohody 2023.

VSTUPENKY NA POHODU 2023