Airport Trenčín 11 — 13 July 2024

JokerRoader

 • JokerRoader
  17. 7. 2024, 15:42

  Už dlhšie rozmýšľam, že to sem napíšem, a teraz je na to najvhodnejšia doba.

  Možno to bude znieť ako klišé alebo preháňanie, ale mne osobne Pohoda zmenila život. Detstvo som nemal ideálne a prežil som si toho mnoho. V puberte ma trápili úzkosti, mierne depresie a bol som veľmi uzavretý. Raz, koncom júna, ma moji blízki horko-ťažko presvedčili, aby som s nimi išiel na Pohodu. Bol som dosť skeptický - nikdy predtým som na ničom podobnom nebol, nemal som rád byť dlho medzi toľkými ľuďmi a čas som radšej trávil sám vo svojej izbe. Nakoniec ma však presvedčili a ja som išiel.

  A za tých pár dní, ktoré Pohoda trvá, som zažil mnoho silných momentov, ktoré zo mňa urobili úplne iného človeka. Bez srandy, bez preháňania. Prvýkrát v živote som mal pocit, že môžem byť sám sebou, bez toho, aby ma niekto súdil alebo sa na mňa pozeral s akýmikoľvek predsudkami. Pohoda mi ukázala, že život sa dá aj užívať a človek môže byť sám sebou bez toho, aby sa cítil zle. Ľudia na Pohode boli tolerantní, otvorení a na letisku panovala priateľská, priam až rodinná energia.

  Veľmi dlhú dobu som nezažil také pekné chvíle, aké som zažil na Pohode. Ten uzavretý chlapec, ktorý trpel úzkosťami, zrazu videl, že život a ľudia nie sú takí zlí. Ten uzavretý chlapec už nebol uzavretý, pretože vďaka Pohode sa začal postupne otvárať.

  Hneď po skončení mojej prvej Pohody som vedel, že idem aj na tú ďalšiu. Ubehlo mnoho rokov a ja som nevynechal ani jednu.

  Chcem týmto len povedať Pohode a ľuďom, ktorí za ňou stoja, že im zo srdca ďakujem. Pohoda má zmysel a svet bez nej by bol šedší. A vo svete, ktorý je dosť šedým miestom, by to bola obrovská škoda a strata. Život je s Pohodou krajší, farebnejší a lepší. Pohoda mi toho dala veľa a verím, že rovnako aj mnohým z vás, ktorí tento text čítate.

  Teraz nastal čas, kedy musíme pomôcť Pohode my. Ja osobne si už teraz kupujem lístok na Pohodu 2025 a určite podporím aj zbierku na Donio. Takže ešte raz, ďakujem Pohode a každému, kto sa na nej každoročne podieľa - vrátane vás, návštevníkov, pretože ste super ľudia a bez vás by Pohoda nebola Pohodou.

  Rád si prečítam, aký mala Pohoda vplyv a význam na váš život, takže kľudne napíšte pod môj komentár. Myslím si, že by to bol aj pekný odkaz pre organizátorov, aby vedeli, že to má zmysel...

  Show thread
 • JokerRoader
  7. 7. 2024, 20:07

  @aty Mňa skôr prekvapuje, že tebe funguje tá stará appka. Mne sa nedá ani len otvoriť. Možno ju používajú ako testovnú appku predtým, než sa spustí nová. A nejakou chybou tebe funguje :D

  Show thread
 • JokerRoader
  7. 7. 2024, 17:22

  @katu Ja som počul, že kryté stage budú tento rok klimatizované

  Show thread
 • JokerRoader
  7. 7. 2024, 17:21

  @vladko67 Tak už sa to rysuje :-)

  Show thread
 • JokerRoader
  7. 7. 2024, 17:20

  @aty Aktuálna je tá fialová. Oranžová je stará appka, ktorá bola nahradená tou novou, myslím, že pred 2 rokmi.

  Show thread
 • JokerRoader
  11. 7. 2023, 00:47

  Ako teraz vydržíme čakať rok na ďaľšiu Pohodu? :) To odchádzanie z Pohody je vždy sprevádzané takým zvláštnym mixom radosti zo všetkých momentov, ktoré človek počas tých 3 dní zažil, a smútku z toho, že sa to už celé skončilo :) Chystáte sa niekto ešte na nejaký iný festival?

  Show thread
 • JokerRoader
  9. 7. 2023, 23:16

  @Darkov_tato Organizačne je Pohoda vždy na vysokej úrovni, aj keď áno, minulý rok boli problémy, napríklad si pamätám, že nefungovali záchody pred Silent Campom. Ale napríklad aj tento rok bol často problém s nedostatkom mydla.

  Facility mi tiež prišla lepšia. Čo sa týka odpadu, tak to je už o zodpovednosti každého človeka. Ja sa obávam, že keby tie smetiaky pred gastrom nie su, tak by odpad skončil často krát aj na zemi.

  Mne sa napríklad Wet Leg dosť páčil, ale to je už čisto individuálna záležitosť. Naozaj bola tá Caroline taká dobrá? Mne jej štýl hudby nesadol a tak som radšej išiel na O.

  Akože podľa mňa čiastočne je pravda, že ten line-up bol slabší. Jednoducho cítiť, ako veľmi covid zasiahol celý tento sektor. Sám Mišo uvádzal príklady ako zdraželi nie len umelci, ale v podstate všetko. Treba dúfať, že inflácia čoskoro klesne.

  Ale na druhú stranu ide aj o to, že tohtoročný line-up bol trochu nezvyčajný a chýbali také tradičné pohodovské mená a vsadilo sa na omladenie publika. Preto môže ten line-up pôsobiť slabšie pre nás, čo na Pohodu chodíme pravidelne a dlhšie. Minulý rok urobil veľa Nick Cave. Tento rok bol headliner Central Cee, ktorý mne osobne nič nehovoril, ale aj napriek tomu ide o dosť veľké meno.

  Ja osobne som aj tento rok objavil veľmi zaujímavé skupiny a interpretov. Čiže až tak slabý ten line-up nemohol byť. Ale zároveň mi chýbal headliner, takže na oko to môže pôsobiť, že to bol veľmi slabý ročník.

  Show thread
 • JokerRoader
  9. 7. 2023, 04:43

  Tak a tento ročník je už za nami :) Každý kto mal to štastie vie, že “hlavný” stage sa nachádzal pri Europa stane - klavír. Ďuro hral od skorého večera až do rána. Je tu niekto kto chodil na Ďurove koncerty pri klávir?

  Show thread
 • JokerRoader
  5. 7. 2023, 09:47

  Pripomienka k appke - Mohli by ste tam pridať aj mapu areálu. Resp. ja ju tam nikde neviem nájsť

  Show thread
 • JokerRoader
  3. 7. 2023, 13:04

  @ProtiDrogovaRazia_na_Pohode Fuuu tak ten Mike Spirit je vrchol svetovej a slovenskej hudobnej scény

  Show thread