Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Pearls Negras

Pearls Negras

Na Bažant Pohodu prídu tri krásne mladé Brazílčanky... V tomto prípade však nejde o tanečníčky samby, účastníčky karnevalu v Rio de Janeiro alebo lektorky zumby. Tieto slečny predstavujú raperské trio pochádzajúce z chudobnej štvrte (favely) Vidigal na geografickom i sociálnom okraji Rio de Janeira.

02. marec 2015

Prejav i texty Alice, Jemi a Mari sú vymedzené práve ich pôvodom. Opisujú život v slumoch v post-šampionátovej Brazílii a odhaľujú, nie práve najkrajšie, zážitky skrývajúce sa za anjelskými tvárami miestnych dievčat. Ich drsné slová zvýrazňujú ťažké basy a beaty. V kontraste k tomu stoja energické skladby naplnené túžbou po láske i zábave, pri ktorej brazílska mládež zabúda na ťažký i nebezpečný život.

Na ich tvorbu už upozornil magazín Rolling Stone, či portál noisey.com (patriaci pod Vice). Vo veku, keď väčšina ich kolegov zvažuje strojček na zuby, sa tieto dievčatá stávajú súčasťou brazílskeho kultúrneho exportu. "Pensando em Voce", "Make it last" či "Biggie Apple" už dávno nie sú trackmi len pre divoké party v uliciach Ria. Portugalský rap a hip-hop ozdobený o latino-černošské rytmy budete môcť ochutnať v júli aj na Slovensku.