Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Drumatique

Drumatique

Je to už 20 rokov, čo sa prvýkrát objavil názov Drumatique na flyeroch legandárneho U.club­u (dnes SUBCLUB). Rezidentmi a zároveň zakladateľmi tejto úspešnej klubovej noci boli GABANNA a GALAGHA. Drumatique a Pohoda sú ako dvojičky, ktoré veľkú časť histórie kráčajú spoločne, preto sú na mieste aj spoločné oslavy narodenín.. Ústredné postavy Drumatique-u Gabo s Galagerom boli dlhé roky rezidentami Pohody, Gabo s nami dlhodobo spolupracoval ako spoludramaturg a stage manažér. Páni si zahrali okrem Slovenska a Česka aj v Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Francúzsku, Holandsku či Veľkej Británii. Drumatique kolektív prináša súčasný drum 'n' bass sound, momentálne  v zložení: GABANNA, GALAGHA, SVETLUX, CLIVE, INKWALL, ZAJO a ROLAND. Z nich piati sa predstavia na našom festivale.

23. jún 2016

GABANNA
Gabanna patrí k prvým drum&bassovým DJom, ktorí začali tento žáner na Slovensku šíriť, vtedy v legendárnom tandeme s Galaghom. Od začiatku je súčasťou 20 rokov fungujúcej crew Drumatique. Dnes s obrovským hudobným archívom a citom pre novú hudbu pravidelne hráva na akciách doma aj v zahraničí.

GALAGHA
Galagha je aktívny od roku 1995. Od roku 1997 hráva spoločne s Gabom ako Galagha & Gabanna. Obaja sú považovaní za "otcov" drum "n" bassu na Slovensku. Galagha má za sebou už množstvo akcií, bol rezidentom kultového U.clubu, kde mal spoločne s Gabannom veľmi známu a vyhľadávanú párty s názvom Drumatique. Po zmene majiteľa kultového podniku sa G&G do Účka opäť vracajú, tentokrát v podobe rezidentúry na párty BAMBATABASS.

CLIVE
Je známy precíznym mixingom a uchu lahodiacou selekciou. Clive je na scéne už dlhé roky a jeho sety sú vždy zárukou kvality a výdatného hudobného zážitku. Či už pláva vo vodách modernej 170bpm elektroniky, tvrdšieho deep soundu alebo obľúbeného soulful liquid­funku.

INKWALL
Inkwall vydal minulý rok debutové EP DIFFERENT. Bol hosťom v relácií Signall_FM, Scéna_Fm & PoPo_FM a Ráno na eFeMku. Rok 2016 začal nomináciami (Radio_head Awards) v dvoch kategóriach - 'Objav roka', a 'Elektronická nahrávka roka' so svojim Different EP. Prijatím do legendárnej crew Drumatique sa stal najmladším rezidentom Nuspirit Clubu a aktuálne pripravuje album spojený s audiovizuálnym turné.

DJ SVETLUX
V minulosti známy techno DJ, dnes veľký fanúšik súčasnej bass music. Na zlomené beaty presedlal počas svojho 8-ročného pobytu v Londýne, kde mu učaroval britský UK drum&bassový zvuk. Aktuálne ako člen Drumatique stojí za organizáciou eventov Drumatique Sessions.