Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
A-Trak

A-Trak

A-Trak je jedným z tých ľudí, pre ktorých sa skratka slova dídžej píše veľkými písmenami. Spolu s Kaytranadom sú zároveň odpoveďou na otázku, aké je hlavné mesto tanečnej hudby v Kanade - Montreal.

10. marec 2015

Prejdime od dojmológie k faktom:

A-Trak je prvý DJ a turntablista, ktorý vyhral všetky tri hlavné dídžejské svetové tituly (DMC, ITF a Vestax) a zároveň prvý DJ, ktorý vyhral päť titulov Majstra sveta. Je až neuveriteľné, že DMC World DJ Championship ovládol v  roku 1997. V tom čase mal totiž (o tri týždne 33-ročný) Alain Macklovitch len 15 rokov! To z neho robí najmladšieho majstra sveta v  "dídžejingu" a prvého Kanaďana, ktorý takýto titul získal.

Aj to boli dôvody, prečo si ho za hlavného dídžeja na turné zvolil Kanye West. Verejnosti je tiež známy vďaka spolupráci s Armandom Van Heldenom v rámci dua Duck Sauce (preslávili ich skladby ako "aNYway“ či „Barbara Streisand“) alebo ako člen elitnej "Skratch Piklz". A-Trak tiež na konci 90-tych rokov vymyslel originálny systém notácie pre scratching. Pre jednoduchšie pochopenie významu tohto umelca vo svete tanečnej hudby si stačí pozrieť titulku magazínu Billboard po boku Dipla a Skrillexa alebo zoznam 25 najlepších dídžejov sveta magazínu Rolling Stone.

A-Trak má na Soundcloude viac followerov ako Tiësto, Armin van Buuren a Avicii dohromady. Tým všetkým chceme povedať len jedno: ak ste si niekedy mali skutočne veľkú chuť zatancovať, Bažant Pohoda 2015 ponúka viac než dobre nahriaty parket...