Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Jockstrap
Piatok 22:45 | Aréna Slovenskej sporiteľne

Jockstrap GB

Britské duo Jockstrap si určite nenechajte na Pohode 2024 ujsť. Patria k tomu najlepšiemu, čo sa v ostatných rokoch na hudobnej scéne zrodilo. Sofistikovaný zvuk a nepredvídateľná produkcia sú popretkávané jemným vokálom speváčky. Post-dubstep, alternatívny pop ale aj experimental sa miešajú v každom tracku tak, že nikdy neviete, čo očakávať a zároveň vám to príde vždy povedomé. 
Georgia Ellery a Taylor Skye na seba upozornili už v roku 2020, keď v rešpektovanom vydavateľstve Warp vydali svoje prvé EP Wicked City. Svoju tvorbu vyšperkovali do dokonalosti na debutovom albume I Love You Jennifer B. Za album boli nominovaní na Mercury Prize 2023. Do kolien padli všetky renomované magazíny, ktoré album zaradili na popredné priečky vo výročných albumových rebríčkoch. Vychválili ich NME, Pitchfork, The Guardian, The FADER a veľa ďalších. Počas novembra vydali remixovú verziu debutu s názvom I<3UQTINVU.

Speváčku Georgiu ste na Pohode mohli vidieť už v roku 2022 s výbornou kapelou Black Country, New Road, v ktorej taktiež pôsobí.

„Pri počúvaní Jockstrap mávam zmes chutí. Je to sladké, niekedy ostré, nechýba tomu vtip a súčasný zvuk. Dokonalé umami,“ dodáva grafický dizajnér Pohody Jozef Sklenka.

LÍSTKY NA POHODU 2024