Airport Trenčín 11 — 13 July 2024
A

Arabstrap

 • Arabstrap
  14. 6. 2024, 13:52

  Opäť to tu opakujem, veľká väčšina mojich kamošov 40-tnikov a 50-tnikov, ktorá poctivo a rada chodila na Pohodu posledných 15+ rokov, minulý rok vynechala, lebo nepoznala ani jedného interpreta. Je to bonitná skupina ľudí, ktorá nemá problem utratiť za deň v areáli 150-200€ na hlavu. Vzhľadom na to, že minulý rok bolo vypredané cca na 50-65%, myslím si, že presne títo ľudia tam chýbali. Mladí síce ocenia Gleba, ale veľa z nich sa tam dostane bez lístka a na nápojoch neminú ani prd, keďže zbierajú prázdne porozhadzované poháre. Určite by som to nehádzal na pandémiu alebo vojnu na Ukrajine. Jednoducho Kaščák si vybral svoju cieľovku, ktorá nie je moc rentabilná. Aj tak nech mu je večná sláva za tých 20 rokov, čo nám robil (robí) skvelú party vždy začiatkom leta…

  Show thread
 • Arabstrap
  21. 11. 2023, 13:55

  YLT by boli skvelí, zatiaľ ma nikdy nesklamali, rovnako ako Belle and Sebastian, Tindersticks alebo Emma Anderson s jej novým albumom.. všetky tieto gitarovky by osviežili lajnap..

  Show thread
 • Arabstrap
  22. 6. 2023, 22:51

  @monghi
  Ďakujem, fantázia.. Slowdive bol pre mňa top of the tops.. spolu s Mogwai a Horrors..

  Show thread
 • Arabstrap
  15. 6. 2023, 08:26

  Súhlasím s Ivcom nižšie. Som podobný prípad - za posledných 23 rokov som vynechal dva ročníky. Vždy som si užil ten pocit slobody, ktorý Pohoda ponúkala, kombinovaný s pocitom bezpečia (žiadni náckovia, grázli, agresívne typy..), kvalitnú organizáciu, hygienu, skvelé koncerty obľúbených kapiel a interpretov, ktorých moja generácia poznala ešte z rádia Ragtime. Vždy som našiel niečo, čo ma prijemne prekvapilo, vždy som objavil niečo nové, čo mi otvorilo obzory. Na Pohode u mňa prevažovali pozitívne emócie nad negatívnymi.. prežil som hnusné pivo, zablatený ročník ešte pod Sokolicami, pád stanu, zrušené koncerty, problémy s taxíkmi, zvyšujúce sa ceny všetkého. Zážitky z fantastických koncertov, diskusií, gastronomické lukulské hody, stretnutia s kolegami, bývalými či budúcimi frajerkami, tancovačky na “silent disco”, opité rána - toto všetko pre mňa robilo úžasný event, na ktorý som si kupoval lístok už okolo Vianoc a ubytko v Trenčíne máme zajednané s domácim vždy rok vopred.

  Ale žiaden strom nerastie do neba a nikto nebude večne mladý, a ja tento rok tento festival vynechávam. Jednoducho mi začali niektoré veci viac vadiť a kombinácia viacerých faktorov - nedostatok interpretov, na ktorých by som sa mohol tešiť (tento rok okrem Tatabojs úplne že nič), čoraz viac politických tém (prežili sme minaret, prežili by sme zrejme aj focus na LGBTIXYZ, eko-témy a Ukrajinu) a Mišov absolútny záber na tínedžerov (čo je síce úplne v poriadku, ale ak deklaruje, že je to festival pre všetkých, neviem, čo by malo pritiahnuť generáciu odchovanú na 90-s..) - spôsobila, že z môjho okolia cca 90% ľudí na Pohodu tento rok nejde.

  Je to Kaščákov projekt a ja mu vo veľa veciach fandím (vrátenie ceny Tatrabanke, koncerty na Ukrajine..), ale súčasné smerovanie Pohody mi nevyhovuje. Ekonomicky to nemôže fungovať, lebo tak ako to tu už niekto napísal, mladí síce chcú vidieť svoje youtubovské hviezdy, ale ich finančná bonita je obmedzená a v súčasnosti radšej vyhodia peniaze na niečo iné ako na festival. Moja skúsenosť z minulého roku, kedy sa s nami dali do reči mladé pipky (vysvitlo, že mali 16 rokov) a chceli od nás kúpiť fľašu prosecca plus lístok na kolotoče. V reči sme zistili, že sa skupinka dievčat z Ilavy, Dubnice a okolia rozhodli ísť skúsiť sa dostať na Pohodu a vidieť koncert Gleba. Povedali, že dnu sa prešmykli a nemuseli zaplatiť ani euro, lebo im buď niekto niečo kúpil (lebo sú mladé a pekné) alebo si vyzbierali pohodeného poháre a nechali si vrátiť cash. Ak je toto cieľovka Kaščáka, tak nech sa páči, podľa mňa je to ekonomická samovražda, odstaviť strednú generáciu tým, že tam z interpretov nepozvú nikoho, kto by ich prilákal (viď Metronome festival vedľa v Prahe).

  Na záver už len - užite si krásne 3, vlastne 4 dni Pohody a majte krásny čas. Ja s kamošmi budeme sledovať situáciu, či ten vyššie spomínaný trend bude pokračovať, ak by sa to otočilo k lepšiemu, rád sa o rok vrátim.

  Show thread
 • Arabstrap
  13. 5. 2023, 12:59

  @Peter_BB
  Neviem prečo nehrá K.Miklos na Pohode tento rok, ale v minulosti odmietol hrať zadarmo. Snáď Kaščák niekedy zmení biznis stratégiu a bude konečne platiť aj slovenským umelcom. Potom možno uvidíme aj tých, ktorí zadarmo hrať jednoducho nebudú (This is Kevin, etc)

  Show thread
 • Arabstrap
  20. 10. 2022, 16:05

  Čaute, ak by mal niekto záujem, mám jeden zvyšný lístok na Cure do Prahy na pondelok..

  Show thread