Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
The Ills na Pohode 2016

The Ills na Pohode 2016

Minulú stredu (20.4.) vydali štvrtý album Ornamental or Mental. Vzápätí oznámili, že v novembri vystúpia na Iceland Airwaves. Dnes večer zahrajú naživo v relácii Pohoda_FM a po skvelom vystúpení na Pohoda Párty ich radi privítame aj na letisku v Trenčíne.

26. apríl 2016

Bratislavskí The Ills lavírujú na pomedzí žánrov math-rock, shoegaze a post-rock. Inštrumentálne skladby charakterizuje špecifická snová atmosféra. The Ills patria medzi najaktívnejšie slovenské kapely. Na konte majú kvantum koncertov v zahraničí, ako aj na najväčších domácich podujatiach. Atmosféru koncertu The Ills prirovnal portál Hudba.sk k The Cure a Sigur Rós. Slovami chvály nešetril ani poľský Beehype či český webový magazín Full Moonu, ktorý po ich koncerte skonštatoval: „The Ills sú známy tým, že ich „vyhrávky“ sú matematický zázrak. Všetko sedí, ladí, jedna melódia vzdáva hold druhej a kolesá sa točia."

Minulý týždeň zverejnili na svojom profile na Bandcampe štvrtý štúdiový album s názvom Ornamental Or Mental. Nájdete na ňom 7 inštrumentálnych skladieb. Neoficiálny frontman kapely Martin Iso Krajčír zhodnotil nový album takto: „Ako starší a pomalší chlapci vydávame veselší a rýchlejší album. Sme naň naozaj hrdí a úprimne sa tešíme aj na reakcie ľudí. Nielen na nahrávku, ale hlavne na skutočné tváre v kluboch a na festivaloch.“  My sa tešíme najmä na reakcie ľudí po ich vystúpení na 20. ročníku Pohody.