Street Dance Battle na Pohode 2022

Street Dance Battle na Pohode 2022

Súčasťou Pohody 2022 bude opäť legendárna tanečná show Street Dance Battle, ktorej dramaturgiu dáva dokopy Otec Mirec. Špičkové tanečné zoskupenia zabojujú o priazeň ľudí v našej najväčšej aréne. O „podmazy“ sa postará DJ Maikl Knight, milovník house music, ktorý má vraj čuch na tvrdé kopáky a roztancované hajtky a do svojej selekcie vnáša príchute zvuku od Anglicka až po Južnú Ameriku.  

20. jún 2022

Mikrofónu sa opäť ujme Otec Mirec. Jednak sa vyzná, ako málokto, podobných akcií v Čechách i na Slovensku má za sebou kvantum a jeho energia, hra so slovom i nečakané výpady ľudí prekvapia, poučia i pobavia. Okrem tanečného sveta bol tri roky moderátorom hip-hopového špeciálu BezPózy_FM na Rádiu_FM. Naposledy, ešte v roku 2019, zvíťazili v Street Dance Battle Bebes. Na tróne sú bez vyzývateľa netradične dlho, no to sa zmení už o 17 dní, ako vždy, v sobotu okolo poludnia. 

CREWS:

FRANKIE JUICE: Tretia generácia slovenských street dancers, ktorá spája tanenčíkov z rôznych kútov Slovenska (KE, TN, BA, MT) a prináša nielen geografickú pestrosť, ale aj rôznorodosť tanečného prejavu. V tejto partii sa spája výbušnosť, éterický pohyb aj nevídaná akrobacia.

BIG TIME: Kombinácia rôznych vekových kategórií, kde sa stretáva staršia tanečná generácia s najmladšiou. Muzikalita, dravosť a presnosť pohybov - to je len zopár charakteristických prvkov tejto bandy.

EAST SIDE: Na východnom Slovensku sa rodí množstvo talentovaných tanečníkov. Mnohí často zdvihnú kotvy a cestujú viac na západ, no práve EAST SIDE sú hrdými reprezentantmi Košíc a Prešova. Ich silnou stránkou je štýl house dance a popping, ale nestratia sa v žiadnom štýle.

MDMTM: Štyri ženy a jeden muž. Táto prevažne ženská zostava sa vyznačuje extravaganciou, ladným pohybom a nenásilným prejavom. Disponujú však technickými zdatnosťami, ktoré netreba podceňovať. Mužský element vnáša do tejto crew energiu, dravosť a pohybový rozsah, ktorý sa len tak ľahko nevidí.

BEBES: Víťazi Pohoda dance battle z roku 2019 prichádzajú obhájiť svoje prvenstvo. Tentokrát v jemne zmenenej zostave obohatili svoj tím o tanečníčku jamajského tanca dancehall, ktorá tak dopĺňa originálneho bboy-a, top slovenských hiphoperov aj funky tanečnicu.

HIGHT EDITION: Jedna z najdlhšie fungujúcich českých crews sa na Pohode predstaví už po niekoľkýkrát. Prichádzajú z Brna, vo svojom tíme majú disco divy aj svižných bboys a určite si budú chcieť uchmatnúť vytúžené prvenstvo.

DOGGA CLAN: Zoskupenie mladých štýlových tanečníkov z Prahy, ktorí sa v poslednej dobe často objavujú po boku rapperov z Milion+. Okrem toho sa ich kvalitou a predieravosťou dostávajú do povedomia v celej Európe.