Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Sobotňajšia noc v Garáži

Sobotňajšia noc v Garáži

Garáž v sobotu otvoria svojim exkluzívnym koncertom Vyjebaní melancholici. Po nich steny najmenšieho stageu roztrasú trenčiansky Old Hammer a program Garáže v sobotu nadránom uzavrie benefičný koncert v podaní nehudobníkov z Aktivnej gruppy (Jugend Tanztheatr).

29. jún 2017

Vyjebaní melancholici
Kapela Vyjebaní melancholici je zložená z výtvarníkov, dizajnérov, režisérov a ďalších. Aktuálne vystupujú iba pri špeciálnych príležitostiach, zahrajú najväčšie hity, niektoré aj 8x za sebou. Kapela vznikla v časoch, keď bol populárny Myspace. https://myspace.com/vyjebanimelancholici/music/songs.

Vyjebaní melancholici sú:
Igor Derevenec — Spev, Klávesy
Jano Šebík — Spev, Texty
Milan Prekop — Saxafón, Didgeridoo, Drumbľa, Spev
Anton Šulík — Gitara, Spev
Martin Jenča — Basgitara, Spev
Braňo Špaček — Bicie, Gitara, Spev

Old Hammer
Ďalšou kapelou sú domáci Old Hammer. Skupina vznikla len pred dvomi rokmia a aj to si museli dať po bubeníkovej zlomenine ročnú pauza (pogoval na Gympel Rocku). Majú za sebou zopár koncertov v Trenčíne, na Slovensku a Morave. Old Hammer hrajú v zostave Michal "Poho" Pohorlijak (gitara), Michal "Sid" Janík (basa, spev) a Miroslav "Destruction" Vašíček (bicie).

Aktivna gruppa (Jugend Tanztheatr)
Program Garáže v sobotu nadránom uzavrie benefičný koncert v podaní Aktivna gruppa (Jugend Tanztheatr) zo Slovenska. Toto voľné zoskupenie nehudobníkov s láskou k emócii tvoria Žltý, Lukash a Katarína (kt). A taktiež Rado (RCH), ktorý s nimi nemôže byť, preto mu zahrajú. Ako hosť sa predstaví nádejný multiinštrumentalista Pavel.
MUNSTER je výber z toho najsilnejšieho, čo počas tvorivej činnosti slovenského zoskupenia nevybuchlo. Industriálno-minimalistický kompilát z najdôležitejších momentov ich tvorby je obohatený o posun, získaný rokmi v stand-by režime tejto driemajúcej sopky.
Zložky: hudba, vizuál, spev a emócia (nemusia byť prežité spolu).