Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
S Lunterom aj ľahko aj dobre

S Lunterom aj ľahko aj dobre

O tom, že rastlinná strava môže byť zároveň ľahká a naozaj chutná, sa vďaka Lunteru vlani presvedčili tisíce návštevníkov festivalu Pohoda. Svedčia o tom nielen mnohé pozitívne ohlasy, ale aj viac ako 16-tisíc zjedených porcií, na ktoré sa spotrebovala takmer tona tofu a dvetisíc litrov sójového nápoja. Lunter príde na Pohodu 2017 s ďalším stánkom a s viacerými novinkami.

28. jún 2017

Po veľkom záujme o Lunter kuchyňu tento rok rozšíria jej kapacity a okrem reštaurácie v zelenej oáze pribudne aj stánok s raňajkovým sortimentom pri stanovom mestečku Opatovce. Obyvatelia oboch stanových mestečiek sa môžu opäť tešiť na raňajky priamo do spacáku, ktoré im budú dovážať každé dopoludnie tricykle rovno k nim.

Lunter všetkým gurmánom každý deň ponúkne jednu polievku a dve hlavné teplé jedlá. Dopriať si tiež môžu obľúbené Lunter nátierky s pečivom a zeleninou, sendviče, či rôzne kaše a pudingy. Okrem osvedčenej ovsenej kaše s ovocím a čokoládového chia pudingu pribudnú novinky ryžová kaša s jahodami a kokosový chia puding s ananásom. Prekvapením pre mnohých bude tofu praženica, ktorá chutí naozaj vynikajúco. To všetko v čisto rastlinnom prevedení, z ekologicky čistých, domácich surovín. Tak ako už minulý rok všetok riad je plne kompostovateľný. Budú mať vlastný kompostér v zázemí reštaurácie a v spolupráci s neziskovou organizáciou Živica darujú spracovaný kompost záhrade Vzdelávacieho centra v Zaježovej. Vďaka kompostovaniu tak uzatvoria celý ekologický kruh, pretože vrátia prírode a zemi to, čo nám dala v podobe rastlinných surovín a vďaka kvalitnému kompostu bude môcť vyrásť ďalšia zelenina či ovocie.