Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
PJ Harvey vydala album The Hope Six Demolition Project

PJ Harvey vydala album The Hope Six Demolition Project

PJ Harvey ako jediná získala prestížnu Mercury Prize dvakrát. Naposledy uspela pred piatimi rokmi s albumom Let England Shake. Jej deviaty štúdiový album preto patrí medzi najočakávanejšie nahrávky roka.

15. apríl 2016

The Hope Six Demolition Project nahrala pred očami verejnosti v improvizovanom štúdiu v Somerset House. Nahrávku formovala spoločná cesta s fotografom Seamusom Murphym po Afganistane, Kosove a Washingtone D.C. Ako píše Oliver Rehák z Denníka N: „Ak na predchádzajúcom albume chcela otriasť Anglickom a preberala jeho angažovanie sa v historických konfliktoch, tento by sa naozaj mohol volať Let America Shake.“  Podľa Pitchforku bez ohľadu na náročné sociálno-politické zameranie ide o jeden z jej najvzrušujúcejších rockových albumov. Priemer recenzií na Metacritic je aktuálne 82%. Parafrázujúc headline Denníka N: PJ Harvey už otriasla Anglickom, teraz prišiel rad na Ameriku a v júli svojim novým albumom a staršími skladbami tým najlepším možným spôsobom zatrasie Pohodou.

Recenzia Olivera Reháka (Denník N): https://dennikn.sk/435467/pj-harvey-uz-otriasla-anglickom-teraz-prisiel-rad-na-ameriku/
Recenzia Laury Snapes (Pitchfork): http://pitchfork.com/reviews/albums/21698-the-hope-six-demolition-project/

Album si môžete vypočuť tu: 
https://open.spotify.com/album/5IKDqSC2lTcDWRqHUDGgwF
https://itunes.apple.com/us/album/hope-six-demolition-project/id1069539266